Adana Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili, Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, 5 yıllık çalışma döneminin son meclis oturumunda mecliste emeği geçenlere teşekkür etti. 2014-2019 yılları arasında Adana’ya hizmet etmekten onur duyduğunu belirten Çetinkaya, parti grubu ayrımı yapmaksızın ulusal çıkarlar adına güzel işler yapmaya çalıştığını kaydetti. Çalışma süresinde hayatını kaybeden Ercan Çetin ve Yalçın Gürgen’i saygıyla anan Çetinkaya, “Bizden önceki meclis 5216 Sayılı Pergel Yasası olarak adlandırdığımız yasaya göre uygulama yapan meclisti. Bu meclis ise 6360 Sayılı Yasanın uygulamasında yani Adana İl Yüzölçümü olarak 14 bin 125 kilometrekare alana, 2 milyon 220 bin 125 kişiye hizmet üreten kurucu meclistir. Emeği geçen tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ayrıca vatandaşların problemlerini ilettiğimizde çözüm üreten başta Genel Sekreter olmak üzere tüm daire başkanlarına belediye görevlilerine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

“TOPLUM YARARINA ÇALIŞTIK”

Görev yaptıkları Adana’nın 10 bin yıllık kent olmasının yanı sıra, ataların bağımsızlığa giden yolda önemli görevler üslendiği bir kent olduğunu belirten Çetinkaya, “Mustafa Kemal’in Bende bu vekayinin ilk hissi teşebüsü bu memlekete, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur sözü aslında 1918 yıllarında başlayan mücadelenin bir sonuç ifadesidir” diye konuştu.
Meclis üyeliği sırasında eleştirilerinde dikkatli olmaya çalıştığını, konuları bireyselleştirmeden toplum yararına olması için çaba harcadığını dile getiren Çetinkaya, şunları söyledi:
“Bizler sadece belediyenin imar değişikliğine, sadece borçlanma kararlarına imza atmadık. Ülkemizi derinden etkileyen olaylar karşısında ulusumuzun çıkarlarına duyarlılığı arttırmak, Mehmetçiğimize destek olmak ve toplumsal barışın korunması için tüm gruplar birlikte hareket ederek toplumsal uzlaşı örneği sergiledik. Bu ortamın oluşmasında katkı sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sanayide, ticarette, tarımda en önemlisi insan kaynağımız yönünden zenginlik taşıyan güzel ketimize meclis üyesi olarak hizmet etmenin gururunu yaşadım. Gençlik kollarında başlayan siyasi yaşamımda Büyükşehir Meclis üyesi ve grubumuzun  başkanvekili olma onurunu yaşadım. Belediyenin 5 yıllık yol haritasını oluşturan Stratejik Planı hazırlayan komisyonun başkanı olarak bu kenttin şekillenmesinde katkılarda bulunmaya çalıştım.

2019 YILININ ÖNEMİ…

Bu ayın sonunda yerel seçim yapılacak. 2019 yılı sıradan bir yıl değil. 19 Mayıs 1919 gününün üzerinden tam 100 yıl geçmiş durumda. Bağımsızlığımızı sağlayan Atatürk’ün emperyalizme karşı örgütlenmenin sembol günü. Siyasi partilerin ve adayların seçim çalışmaları gayet doğal ancak 2019 yılının yabana atılmaması gerekiyor. 2019 yılı seçim gündemi arasında yitip gitmemeli. Cumhuriyetimizin, Devletimizin ve Partimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri ile bitirmek istiyorum. “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.” Bu bakış açısı ile hoşça kalın diyor, yeni dönemde seçilecek meclis üyesi ve belediye başkanlarına başarılar dilerim.”
Ulaş Çetinkaya, 10 bin yıllık tarihi geçmişiyle büyük önem taşıyan Adana’ya daha çok sahip çıkılması çağrısında bulundu