İYİ PARTİ Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Nihal Ağca bir dizi ziyarette bulunmak üzere Adana'ya geldi. İlk ziyaretini partisinin İl Başkanlığı'na yapan Ağca burada partililerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. İl yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istişarelerde bulunan 27. dönem milletvekili adayı Nihal Ağca İl Başkanlığının ardından Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulunarak 12 Ağustos'da gerçekleştirilecek olan partisinin 2. olağan üstü kongresinin sürecini anlattı. Ağca, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ile yaptığı sohbette sorulan tüm sorulara samimi bir şekilde cevaplar verdi ve İYİ Parti’nin Türkiye'deki tüm siyasi partilere bir demokrasi dersi verdiğinin altını çizdi.


İYİ PARTİ Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Nihal Ağca İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, 12 Ağustos'ta yapılacak 2'inci Olağanüstü Kongrede üst kurul delegelerinin tamamının desteği ile aday gösterileceğini başka bir adayın da çıkmayacağını söyledi.
Yerel seçimlerde partisinin adaylarının ‘emmi dayı ilişkisi’ ile değil parti bünyesinde kurulan bir ekip tarafından bilimsel verilere dayanarak profesyonel bir şekilde belirleneceğini dile getirdi.