ELBAN ; "MÜCADELEYİ HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ"
Adana Valisi Süleyman Elban, yeni yıl nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Elban mesajında şunları kaydetti.
"Bir takvim daha eskidi. Bizim koskoca bir yıl olarak nitelendirdiğimiz ancak göz açıp kapayıncaya kadar geçen kısa bir zaman dilimi daha geride kalırken 2020 yılı da tarih raflarındaki yerini alacak. Hiç kuşkusuz 2020’yi daha ziyade doğal felaketler ve küresel pandemiyle mücadele yılı olarak hatırlayacağız. Bu mücadeledeki en büyük gücümüz ise umudumuz… Yeni yıl da yeni umutların müjdecisi, umutların dirildiği dönüm noktalarının en önemlisi… Filizlenen her umut ise insanlığın içinde bulunduğu kaostan ve karmaşadan çıkış yolunun işaretçisi…
Bilelim ki içimizdeki umutla birlikte gayret, azim ve sabır verdiğimiz büyük mücadelede bizi başarıya taşıyacak. Biz de başaracağız; salgına karşı yürüttüğümüz mücadeleyi hep birlikte kazanacağız. Unutmayalım ki başarının yolu, alınan tedbirlere sıkı sıkıya uymaktan geçiyor. Sizlere pandemiyle mücadele amacıyla aldığımız önlemlere uyarak riskini en aza indirmeyi sağlamak amacıyla uygulanacak üç günlük sokağa çıkma kısıtlamasına da titizlikle uymanızı rica ediyorum. Söz konusu olan kısıtlama süresince evlerimizde de yeni yıl kutlaması amacıyla toplanıp virüsün bulaşma hızının artışına müsaade etmeyelim.
Öte yandan sıkıntıların yaşandığı dönemlerin yeni fırsatların kapılarının aralandığı zaman dilimleri olduğu da bilinen bir gerçektir. İnsanlığın yeni bir dönemin sancılarını çektiği bu evrede, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı gelişmeleri de beraberinde getireceğine olan umudumu bir kez daha yinelemek istiyorum. Her alanda büyüyen, gelişen, bölgesinde ve tüm dünyada gücünü hissettiren Türkiye’nin girdiğimiz yeni yılla birlikte değişen dünya dengesinde yerini biraz daha sağlamlaştıracağına, her platformda haklının, mazlumun ve mağdurun sesini daha da yükselteceğine yürekten inanıyorum. Bizler de ülkemizin yükselen ivmesine Adana özelinde, Adana’nın tüm dinamikleriyle, yeni yılda da var gücümüzle katkı sağlamaya devam edeceğiz. Adana’yı güneyin tarım, enerji, sanayi, ticaret, finans, sağlık, kültür, turizm ve eğitim üssü yapma noktasında attığımız adımları daha ötelere taşıyacak; Adana’yı daha yaşanabilir, daha huzurlu, daha güvenli bir kent skalasına hep birlikte taşıyacağız. Bu vesileyle yeni yılın, birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, milletimizin bir arada ve kardeşçe yaşama arzusunun doruğa ulaştığı, toplumsal dayanışma duygularımızın pekiştiği, barışı, huzuru, refahı, bolluğu ve bereketi müjdeleyen bir yıl olmasını diliyor; tüm hemşehrilerimi bir kez daha üç günlük kısıtlama süresince alınan tedbirlere uymaya davet ediyorum. Aziz milletimizin ve kıymetli hemşehrilerimin yeni yılını içtenlikle kutluyor; yeni yılın ülkemize, milletimize ve Adana’mıza iyilikler ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum."

KARALAR; “2021’DE ZOR GÜNLERİN GERİDE KALMASINI DİLİYORUM”
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 2021’in, Adana’ya, Türkiye’ye ve dünyaya sağlık, barış, mutluluk ve huzur getirmesini diledi.
Başkan Zeydan Karalar, yayınladığı mesajda şunları söyledi:
“Geride kalan yılda insanlık maalesef doğal felaketlerle, Covid-19 gibi ölümcül bir salgın hastalıkla ve çeşitli başka sorunlarla uğraşmak zorunda kaldı. Çok sayıda insan hayatını kaybetti, büyük acılar yaşandı. 2021’in öncelikle hemşehrilerimize, ülkemize ve dünyaya sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Yeni yılda toplumumuzdaki şiddet sarmalının son bulmasını, kadına yönelik şiddetin bitmesini ümit ediyorum. 2021’in, Adana’mıza, ülkemize ve dünyamıza adaleti, eşit bölüşmeyi, kadın erkek eşitliğini, barışı, huzuru, mutluluğu getirmesini diliyorum.
Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, halkımızın beklentilerini ve kentimizin eksiklerini tamamlamak için, her yıl bir önceki yıldan daha fazla çaba gösteriyoruz. Milletimizin parasını, milletimize hizmet ederken doğru ve yerinde kullanmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.
Sağlığın, mutluluğun, güzelliklerin, sanatın, ümidin ve bilimin hayatlarımıza nüfuz ettiği bir yıl yaşamak istiyoruz. Hemşehrilerimiz için, halkımız için en iyisini arzu ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşehrilerim olmak üzere
vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, zor günlerin geride kalmasını diliyorum.

TAMER DAĞLI’DAN YENİ YIL MESAJI
AK Parti Adana Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Üyesi Tamer Dağlı yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tamer Dağlı'nın mesajı şöyle;“Kıymetli Hemşehrilerim, sevinçleri ve hüzünleriyle bir yılı daha geride bıraktık.Bizim için her geçen yıl, sadece geçip gitmiş bir yıl değil, önümüzdeki yılı daha hayırlı, daha güzel, hakkın rızası ve milletin duası adına daha dolu yaşayabilmek için derslerle dolu bir tecrübedir.
Bu şuurda olabildiğimiz takdirde içtenlikle inanıyorum ki, 2021, ümitlerimizin daha çok tazelendiği, çalışma azmimizin artarak yükseldiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ülkemizin çok daha güzel günlere ulaştığı bir yıl olacaktır.
2020’nin henüz başında dünyayı saran salgın hastalık nedeniyle zor bir yıl yaşadık. Hayatlarını kaybeden veya hastalıkla mücadele eden yakınlarımız nedeniyle derinden hissettiğimiz bu zor süreci alacağımız sıkı tedbir ve titizlikle en kısa sürede atlatmayı ümit ediyor, her şeyden önce özgürce nefes alacağımız daha sağlıklı bir yıl diliyorum.
Bu yıl da müreffeh, çağdaş ve demokratik bir Türkiye idealini en üst seviyede gerçekleştirmek ve milletimizin sevinçlerini çoğaltmak adına, hep birlikte sorumluluklarımızı yerine getirecek, hedeflerimize yine hep birlikte emin adımlarla yürüyeceğiz.
Hangi düşüncede olursak olalım, önceliğimiz sorunlarımızı olgunluk içinde, saygı ve sevgi ortamını muhafaza ederek tartışmak, gerilim ve ayrışmalara yol açacak üsluplardan kaçınmak, insanımızın huzur, mutluluk ve kardeşliğine odaklanarak çalışmalarımızı sürdürmek olmalıdır.
Amacımız, bu güzel vatan toprakları üzerinde, bu şanlı bayrağın altında, ortak bir kaderi paylaşarak, her türlü vesayetten arındırılmış tam bir demokrasi içinde el ele, omuz omuza, gönül gönüle ve kardeşçe bir hayatı her zaman teneffüs edebilmektir.
Bu duygularla, 2021 yılının sağlıkla, kazasız, belasız, huzur içinde ve hayırlarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.
Kıymetli Adanalı hemşehrilerimin ve tüm milletimizin yeni yılını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlik dileklerimle sevgi ve saygılar sunuyorum.

ZENBİLCİ; "YENİ YIL BARIŞA, DOSTLUĞA, KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN"
Ahmet Zenbilci; yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda, 2020’nin geride kaldığını, milletçe yeni umutlar ve yeni heyecanlarla, yeni bir yıla girildiğini belirtti.
2021’in milletimiz ve tüm insanlık adına hayırlı, sağlıklı bir yıl olmasını dileyen Zenbilci, "2021 yılının, ülkemizde ve yeryüzünde, salgın belasından kurtuluşa, barışa, dostluğa, kardeşliğe vesile olmasınıCenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Yeni yılın, Covid-19 hasarlarının giderilmesi, sağlık, afiyet içinde geçmesi; geçmiş yıllardan çok daha bereketli ve huzurlu, bir yıl olması, yürekten niyazımdır'' ifadesini kullandı.
Zenbilci 2020tüm dünyada yaşanan salgın sebebiyle tedirgin, endişeli ve buruk geçse de geleceğe ilişkin umutlarımızıartıracak hadiselerin yaşandığını da belirterek şöyle devam etti:
''Yıl içerisinde yaşanan sıkıntıları, acı hadiseleri, Türkiye Cumhuriyeti olarak birlik olmanın verdiği güç ve dirayetle, birlikte göğüsledik. Biz 83 milyon hep birlikte kardeş olarak karşımıza çıkan badireleri, tarihi misyonumuzdaki kardeşlik olgusu ilekenetlenerek, kucaklaşarak aşmayı bildik. Ahmet Zenbilci, 2020'depandemininde etkisi ile küresel ekonomideki tüm dalgalanmalara rağmen, ülke ekonomisinin sağlam bir zemin üzerinde ilerlemeyi sürdürdüğünü sözlerine ekledi.Zenbilci, ekonomimize içeriden ve dışarıdan yapılan tüm algı operasyonlarının sonuçsuz kaldığını, dünya ülkeleri içerisinde pozitif yönde büyüme sağlayan nadir ülkelerden biri olduğumuzu kaydetti. Yılın son günlerinde belirlenen asgari ücretin de kamuoyu beklentileri ve enflasyonun üzerinde gerçekleştiğini, milletimizi enflasyona ezdirmeme uygulamasına devam ettiklerini ifade eden Zenbilci, son olarak şunları kaydetti. “2020 yılının tüm dünyada büyük hasarlar bırakmasına rağmen, ülkemizde en az hasarla atlatılmasında büyük emekleri olan, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca pandemi sürecinde salgına karşı mücadele verirlerken ailelerinden, sevdiklerinden uzak kalan, bir canı hayatta tutabilmek adına kendi canlarından geçen kahraman sağlık çalışanlarımızın, aramızdan ayrılanlarına Allah’tan rahmet diliyor, kalanlarına ellerinize, yüreğinize salık diyorum.”

BARUT; "2021'DE YÜZLER GÜLECEK"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, herkesin yeni yılını kutlayarak, "Her açıdan oldukça zor bir yılı geride bıraktık. Öncelikle her şeyin daha iyi olacağı, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl temenni ediyoruz. Herkesin düşlerinin gerçekleşmesini diliyor, yeni yılı kutluyoruz" dedi.
2020 yılında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük zorlukların yaşandığına dikkat çeken Ayhan Barut, Koronavirüs salgınının yanı sıra ekonomik krizin insanları olumsuz etkilediğini, iktidarın ise sorunlara çözüm üretmeyip derinleştirdiğini vurguladı. Salgınla birlikte daha da derinleşen sorunlara çözüm üretmek için var güçleriyle mücadele etmeyi sürdüreceklerini belirten Barut, "Diliyoruz ki 2021 yılında salgın belasından kurtulduğumuz gibi ocakları söndüren ekonomik ve siyasi krize, işsizlik, yoksulluk, adaletsizlik ve haksızlıkların da sonu gelecek. Bu güzel ülkemizde herkesin yüzü gülecek" diye konuştu.
Türkiye'de çiftçisinden esnafına, işçisinden emeklisine, öğrencisinden kadınlarına herkesin büyük sorunlarla boğuştuğunu ancak AKP iktidarının çözüm üretmediğini ifade eden Barut, şunları kaydetti:
"Çiftçilerimizin borca batırılıp icralık olduğu, ürettiğinden kazanamadığı ancak bir avuç ithalat lobisi ve yandaşın cebini doldurduğu bir dönemi geride bırakıyoruz. 12 milyon insanımızın işsizlik çemberinde boğulduğu, yüz binlerce esnafımızın evine ekmek götüremez hale geldiği bir süreci arkamızda bırakıyoruz. Kadınların katledildiği, hukukun ayaklar altına alındığı, baskı ve sansürün hüküm sürdüğü bir dönemi bitiriyoruz şimdi. Tüm bu sorunların 2020 yılı gibi tamamen geride kalması için mücadelemizi sürdürürken yeni yıla daha yaşanabilir, özgür, huzurlu ve sağlıklı bir Türkiye umuduyla giriyoruz. Yeni yılda başta sağlık olmak üzere herkese tüm hayallerinin gerçekleştiği huzur, barış ve mutluluk diliyoruz. Herkesin yeni yılını canı gönülden kutluyoruz."

BULUT; “SORUNLARIN DAHA DA AĞIRLAŞTIĞI BİR YILI GERİDE BIRAKTIK”
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, yen iyıl dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları söyledi:
“Pandemi nedeniyle ekonomik olarak ülkemizin, esnafın, emekçinin, çiftçinin, memurun sorunlarının daha da ağırlaştığı bir yılı geride bıraktık.
Pandemiden siyasi bir başarı öyküsü çıkarmak isteyen ancak 2 ay boyunca bedava maske-kolonya dağıtmayı bile beceremeyen iktidar, vatandaşı virüsle baş başa bıraktı. Pandemide en ön safta mücadele eden, hakları ödenemez denilen sağlık emekçileri bu yalnızlıktan nasibini aldı. Bu süreçte kepenk kapatan, yardım olarak sadece geri ödemeli kredi verilen, ekonominin bel kemiği esnaf da, borç harç içinde evine ekmek götüremedi.
İşsizlik, Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşırken, çöpten ekmek toplayan, işsizlik ve ekonomik nedenlerden dolayı intihar eden vatandaşlarla, yoksulluğun artık saklanamadığı, gözle görülür olduğu ülkemizde gençler de gelecekten umudunu kesti.
2020 yılı özgürlüklerin ayaklar altına alındığı, demokrasiye ağır darbe vurulduğu bir yıl olarak da anılacaktır.
Hukukun ve yargı bağımsızlığının yok sayıldığı bu süreci uğurlarken 2021 yılının ülkemiz için yeni umut ve fırsatlar doğuracağına inanıyorum.
Bugüne kadar yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen, yeni yıla umutlarımızı tazeleyerek güçlenerek giriyoruz.
2021’in halkın iktidarının müjdecisi, umudun başladığı bir yıl olacaktır.
Yeni yılın; kimsenin dilinden, dininden, ırkından, siyasi düşüncesinden dolayı ötekileştirilmediği, insan hak ve ihlallerinin yaşanmadığı bir yıl olmasını diliyorum.
Herkesin birbirinin yaşam şekline saygı duyduğu, yoksulluktan, çaresizlikten söz edilmediği, sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu, kavgalardan, savaşlardan uzak bir yıl olmasını diliyorum.
2021’in insanlığa barış, huzur, kardeşlik, refah ve mutluluk getirmesi temennimle, Adanalı hemşerilerimin ve ülkemizin yeni yılını kutluyorum.”

ŞEVKİN; “ASLA UMUTSUZ DEĞİLİZ”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 2021 yılının tüm insanlığa, Türkiye’ye önce sağlık, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diledi.
2020 yılının tam anlamıyla kara bir yıl olduğunu kaydeden Dr. Şevkin, koronavirüs salgınının hayatları kararttığına işaret etti ve yaşamdan kopan tüm insanlara Allah’tan rahmet, ailelerine, ulusumuza sabır ve başsağlığı diledi.
Türkiye’nin Covid-19 salgınından önce derin bir ekonomik krizle karşı karşıya kaldığının bilindiğini ancak virüs süreciyle bu krizin daha çok derinleştiğini vurgulayan Dr. Şevkin, iktidar kanadının vatandaşın sorunlarına sorun eklemekten başka bir yol izlemediğini belirtti.
Pandemi sürecinin kötü yönetildiğini, uygulama ve açıklamaların çelişkiler yumağı haline dönüştürüldüğünü dile getiren Dr. Şevkin, bu nedenle daha fazla insanın hayatını kaybettiğine vurgu yaptı.
Türkiye’nin ‘ben bilirim’ anlayışı nedeniyle tüm alanlarda sorun yaşadığını, esnaf ve sanatkarın, iş dünyasının, KOBİ’lerin, sokaktaki seyyar satıcının ve akıllara gelen tüm sektörlerin tam bir sahipsizlikle karşı karşıya bırakıldığını kaydeden Dr. Şevkin, şunları söyledi:
“Bu süreçte maalesef insanlarımız devletimizin şefkatli kollarını üzerinde hissedemedi. Aksine yüklerinin üstüne yük bindirildi. Vergisini ödeyen, her fırsatta milletine ve devletine sahip çıkan insanlarımıza reva görülen anlayışı kabul etmemiz mümkün değil. Milletimiz eğitimde, sağlıkta, tarımda, ticarette, üretimde, ihracatta, ithalatta tam bir başıboşlukla karşı karşıya bırakıldı. Kadın cinayetlerine sessiz kalındı. Yargı üzerinde var olan vesayet daha çok derinleşti. Kuvvetler ayrılığı ilkesi hiçe sayıldı. Vatandaşlarımızda yargıya güven azaldı. Mahkemelerin kararları milletimiz nezdinde sağlıklı bulunmadı. Tek bir kişinin her alanda karar verme mekanizmasına dönüştürülen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin itibarı iktidar eliyle zedelendi. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla kurduğu ve demokrasinin temel taşı niteliğindeki TBMM’nin etkisizleştirilmeye çalışılması Türkiye’nin gelişimine vurulacak en büyük darbelerden biri olacaktır. Torba yasalar tek bir elden çıkarılan metinlerle milletvekillerinin önüne sunuldu. Böylelikle milletin derdine derman olmak bir tarafa sorunlar daha çok derinleşti. Vatandaşın ekmeği küçüldükçe küçüldü. İnsanlarımız sağlıkla ekonomi arasına sıkıştırıldı. En acısı da insanlar kutuplaştırıldı” dedi.
Tüm olumsuzluklara inat CHP’nin Türkiye’nin sigortası konumunda olduğunu ve asla umutsuzluğa yer vermediklerini dile getiren Dr. Şevkin, demokrasiye inanmış, kuvvetler ayrılığını benimsemiş, önceliğine vatanı ve milletini almış kadrolar olarak 2021 yılında Türkiye’nin gelişimi için daha çok çalışacaklarını, daha çok mücadele edeceklerini ifade etti.
CHP’li Dr. Şevkin, yeni yılın tüm insanlığa, ülkemize önce sağlık, barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diledi.

SÜMER’İN YENİ YIL MESAJI
Adana Milletvekili CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, yeni yıl mesajı yayınladı.
Orhan Sümer mesajında, “Temelleri çok daha eskiye dayanan, Kurtuluş Savaşımızla başlayıp günümüzde bölge bölge Anadolu’nun sesini tüm yurdumuza duyurmak için can siperhane bir mücadele içinde olan Yerel Basın Emekçilerimiz her zaman baştacımız olmuştur.
Yerel basın, Ulusal Basının besleyici can damarı olarak Türkiye gündemini belirleyen en önemli güçtür.
Basın, vatandaşın gözü, kulağı, vicdanıdır. Güçlü, tarafsız doğru haberciliğin peşinde koşan, ilkesel davranan tüm yerel basın organları, ulusal basının en önde tirajı olan gazeteleri ve yayın organları kadar ses getirir.
Bu sesin daha gür çıkması için bin bir zorluk içerisinde doğru haberin peşinde koşan Yerel Basın camiasının dertlerini ortak olmak tüm bürokrasinin paydaş hedefi olmalıdır.
Tüm Dünya için çok zorlu geçen 2020 yılı bizlere asıl olanın sağlık ve insanlık olduğunu çok net bir şekilde göstermiştir.
Gelecek yıldan beklentimiz, sağlığımızla sınanmadığımız, sevdiklerimizle aramızdaki mesafelerin sona erdiği bir yıl olmasıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Basın Emekçilerimizin ve camiamızın yeni yılını kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dilerim.”

AKAY; “ZORLUUKLARI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMAYLA AŞTIK”
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, yeni yıl nedeniyle yayınladığı mesajda, “Pandemi başta olmak üzere çok sayıdaki olumsuz etken sonucu zorlu geçen 2020’nin ardından gelen yeni yılın, sağlık, mutluluk, huzur dolu günleri getirmesini diliyor ve ülkemizde çağdaş ve aydınlık yarınları yeşertmesini temenni ediyorum” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay yayınladığı mesajda, 2020 yılında yaşanan sel, pandemi ve pandeminin oluşturduğu etkilerin tüm Dünyayı olduğu gibi, Türkiye’yi ve Adana’yı da olumsuz etkilediğini belirtti. Sel ve Pandemi konusunda işbirliği içinde çalışarak etkileri azaltmaya çalıştıklarını aktaran Başkan Akay mesajında şu görüşlere yer verdi;
“Yılın ilk günlerinde sel, ardından pandemi bölge insanımızı maddi ve manevi olarak olumsuz etkiledi. Sel konusunda yardımlaşma duygusu ve kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde çalışarak, etkileri en aza indirdik. Halkımız üzerinde maddi ve menavi olarak olumsuz etki bırakan 2020 nihayet sona eriyor. 2021 için yeni umutlar besliyoruz. Pandemi için geliştirilen aşıların olumlu sonuçlarıyla en önemli sorunun ortadan kalkacağına inanıyorum. 2021’de dileğimiz, İlçemiz, kentimiz ve Türkiye’miz için geçen yıllardan çok daha güzel günlerin gelmesidir.Zor ve hüzünlü günlerle geçirdiğimiz 2020 yılını geride bırakırken, 2021 yılının, hepimizin yüreğinde yeni umutları, yeni hedefleri, çağdaş ve aydınlık yarınları yeşertmesini temenni ediyorum. Seyhan Belediyesi olarak yeni yılda da hizmet kalitemizi yükselterek çalışmalarımıza devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. 2021 yılının başta ülkemizde ve tüm dünyada barışın egemen olduğu, tüm insanlık için mutluluk ve huzur ortamının yaşandığı bir yıl olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, esenlikler diliyorum.”

KOCAİSPİR; "İNSANLIĞA HAYIRLAR GETİRSİN"
Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kocaispir mesajında şu ifadelere yer verdi.
“Kıymetli Hemşehrilerim, ülkemiz ve milletimiz bakımından çok önemli gelişmelerin yaşandığı 2020 yılını geride bırakıyor, yeni ümitler ve heyecanlar eşliğinde 2021 yılına merhaba diyoruz. Yeni miladi yılın, aziz milletimiz başta olmak üzere bütün insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.
2020 yılı maalesef zorlu süreçlerden geçtiğimiz bir yıl oldu. 2019’un sonu ve 2020 yılının hemen başında dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık hepimizi derinden sarstı. Kimimiz belki en sevdiklerini, kimimiz arkadaşlarını, dostlarını, akrabalarını, komşularını ebediyete uğurladı. Öncelikle hala etkisini hissettiğimiz bu küresel salgının bir an önce hayatımızdan çıkmasını ümit ediyor, hastalarımıza acil şifalar diliyorum.
Yeni yıldan en büyük beklentimiz, dedelerin torunlarını, annelerin evlatlarını korkusuzca sarıp koklayabildiği, özlemle, hasretle sımsıkı kucaklaşabileceğimiz, birbirimizi rahatça misafir edebileceğimiz, esnafımızın, çalışanlarımızın rahatça işlerini takip edebileceği, maskelerden uzak sağlıklı bir hayat olacaktır elbette.
Bir yanda pandemi, bir yanda yoğun çalışma tempomuzla şehrimize ve milletimize hizmet yolunda gayret gösterdiğimiz koca bir yılı geride bırakıyoruz. 2020 yılında insan odaklı, sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiğimiz önemli yatırım ve projelerimizin, ülke çapında kıymetli ödüllerle taçlandırılmasından son derece mutluluk duyduk.
Yeni yıl için çıtamızı yükselterek kendimize yeni başarılar için büyük hedefler koyduk. 2021 Yüreğir için yeni eserlerin hayat bulduğu, yeni projelerin hayata geçtiği çok güzel bir yıl olacak. Yeni yılda da ilçemizi her yönden daha ileriye götürmenin heyecanı ve gayreti içinde olacağız.
Bu duygularla bir kez daha 2021 yılının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için barış, huzur, sağlık, güvenlik ve refah içinde geçmesini temenni ediyor, ilçemizde görev yapan tüm kamu personelinin ve mesai arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşlarının, esnafın, özel sektör çalışanlarının ve tüm Yüreğirli hemşehrilerimin yeni yılını en kalbi duygularımla kutluyorum.”

ULUDAĞ; “ 2021 SAĞLIK, MUTLULUK, BARIŞ, BİRLİK VE BERABERLİK YILI OLSUN”
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Bilal Uludağ, “2020 yılında belediye hizmetlerimizin yanı sıra, Korona virüs ile mücadele kapsamında; maske üretimi ve dağıtımı, camiler, okullar, Pazar yerleri, sağlık birimleri, bankalar, ATM’ler, kamu kurumları gibi halkın yoğun kullandığı yerlerde dezenfektan faaliyetleri sürdürülmüş ve virüse yakalanan vatandaşlarımıza yapılan hizmetler, evden çıkamayan vatandaşlarımıza yapılan destekler , dezenfektan ve kolonya yardımları , uyarıcı broşürler aracılığı ile bilgilendirme faaliyetleri , engelli ve 65 yaş üstü olup yemek ihtiyacı olan Sarıçamlı ‘ya sıcak yemek yardımı , sahipsiz can dostlarımız için mama ve su sağlanması hizmetleri ile siz değerli hemşerilerimizin yanında olmaya çalışıldığını, 2021 yılında da bu konulara daha da artan bir enerji ile devam edileceğini belirtti’’ .Yeni başlangıçların, geride bırakılan yılda yapılanların değerlendirilmesi ve yeni hedeflerin belirlenmesi açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan Uludağ, şunları kaydetti;
"2021 yılında da yapacağımız tüm hizmetlerde halkımızı daha iyiye, daha güzele götürmek, onların huzur içerisinde olmalarını sağlamak ve daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. 2020 yılını Korona Virüs ile mücadele ederek geçirdik ve acılarımızla, sevinçlerimizle birlikte geride bırakıyoruz. Umarım 2021 yılı daha fazla umut, daha fazla sevinç, sağlık ve daha fazla mutluluk getirir.
Bu duygu ve düşüncelerle; 2021 yılının başta ülkemize, tüm insanlığa ve hemşerilerimize huzur getirmesi, başarının ve sevginin sürekli olması, birlik ve beraberlik anlayışımızın daha da pekişmesine vesile olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." diye konuştu.

TOPUZ; “YENİ YIL SAĞLIK VE HUZUR GETİRSİN”
Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz yeni yıl dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
Başkan Topuz Mesajında;” Zorluklar ile geçen 2020 yılında salgından kaynaklı yaşadığımız korku ve tedirginliğin yeni yıl ile birlikte ortadan kalkması en büyük temennimiz. Dünyayı etkisi altına alan Corona salgını sebebi ile kısıtlılıklar ve zorluklar içerisinde geçirdiğimiz bu süreçleri geri de bırakarak yepyeni umutlar ile 2021 yılının bizi karşılaması en büyük temennimiz.
Corona Virüs dolayısı ile değişen yaşam koşullarımız inanıyoruz ki çok yakın zamanda eskisi gibi olacak. Sarılacak ve tokalaşacağız. 2020 yılını geri de bırakır iken yaşadığımız zor günlerin tekrarlanmaması temennisi ile yeni yılınızı en içten dileklerim ile kutlar sevdikleriniz ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dilerim. “Dedi.

FİLİK; “SEVGİ, BARIŞ, SAĞLIK VE DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE TEMENNİ EDİYORUM”
Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, 2021 yılı münasebetiyle yayınladığı mesajda;
Sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi temennisiyle başladığımız 2020 yılını da tamama erdirerek Yüce Milletimizle, yeni umutlarla yeni bir yıla giriyoruz.
2020 yılı özellikle küresel çapta etki eden covid-19 virüsünün gölgesinde geçmiş ve halen etkisini devam ettirmektedir. 2021 yılında gerek uluslararası alanda gerek ülkemizde üzerinde çalışılan aşılar ve tedavi yöntemleri ile bu virüs illetinden kurtulacağımız dan şüphem yoktur.
Virüsle mücadelede gösterdikleri üstün gayretten ötürü öncelikle Sağlık Bakanlığımıza ve sağlık çalışanlarımıza, Emniyet güçlerimize, Vefa sosyal destek grubu personellerine, Belediye zabıta ve temizlik görevlilerine şükranlarımı sunuyorum. Siz kıymetli vatandaşlarımıza da sağlığınız için maske, mesafe ve temizlik konularında hassasiyetle davranmanızı istirham ediyorum.
Ülkemizin bu coğrafyada güçlü bir devlet olmasını istemeyen mihraklar, her yıl olduğu gibi geçtiğimiz yılda, bizleri yok etmek için ekonomik, kültürel ve askeri her türlü saldırıyı denemekte iken Devlet'imizin Cumhur ile beraber bu saldırılara karşı dik duruşu bizleri daha da güçlü kılmıştır.
Akdeniz’deki sondaj çalışmalarımız, Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz rezervimiz, savunma sanayindeki Bayraktar, Akıncı, Anka, Atak, Altay, Fırtına ve ismini sayamadığım %100 yerli üretimlerimiz artık uluslararası alanda oyun kuran bir Türkiye’nin varlığını tüm Dünya’ya hissettirmekte ve göğsümüzü kabartmaktadır.
Uluslararası kamuoyunun ülkemize bakışı göz önüne alındığında "Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur" sözünün doğruluğu bir kez daha anlaşılmaktadır. Bu noktadan hareketle yaşadığı coğrafyada bir karış toprak için bile akıttığı şehit kanlarıyla toprağı vatan yapan Aziz Milletimizin; ülkemiz üzerine dış mihraklar tarafından yapılan hesapların farkına vardığı, tüm Türk Coğrafyasında zulüm altında olan soydaşlarımızın halleriyle hâllendiği, milli birlik bilincinin her ferde zuhur ettiği yeni bir yıl temenni ediyorum.
Her yeni yılda olduğu gibi, 2021 yılının da Aziz Milletimize ve saygıdeğer hemşerilerimize sevgi, barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum.
dedi.

ASLAN; “ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”
Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlandı.
Başkan Aslan, ‘Türk Milletinin Asil Evlatları, Sevgili Karaisalı’lı Hemşerilerim’ başlığıyla yayınladığı mesajın devamında ise; “Her yeni yıl başarının ve umudun egemen olduğu, dostluk bağlarımızın pekiştiği, daha iyi yaşam koşullarına ulaşma yolunda yeni isteklerin beklendiği bir yıldır. Geride bıraktığımız 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını dolayısıyla Türk-İslam alemi olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Devletimizin almış olduğu tedbirler sayesinde inşallah bu virüs belasından yeni yılda kurtulup, eski günlerde olduğu gibi sizlerle iç içe olmaya devam edeceğiz. Biz, Karaisalı Belediyesi olarak 2021 yılında da Karaisalı’lı hemşehrilerimiz için durmadan var gücümüzle çalışmaya, üretmeye ve daha iyi hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Türk- İslam aleminin yeni yılını tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan huzur ve esenlik içinde geçecek bir sene diliyorum” ifadelerine yer verdi.

ESENDEMİR; “2021 UMUDUN ADI OLSUN”
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, koronavirüs salgınından dolayı çok zor ve sorunlu bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, 2021’in umudun yılı olması temennisinde bulundu.
Yeni yıl dolayısıyla yönetim kurulu adına açıklama yapan Esendemir, “Dünyada milyonlarca, Türkiye’de on binlerce insanımızı, yakınlarımızı, sevdiklerimizi, dostlarımızı kaybettik. Acı ve sıkıntı veren haberler yüzünden sosyal medyayı bile kullanamaz hale geldik. Buna rağmen her acıdan ve kederken kenetlenerek çıktık. İyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta omuz omuza veren halkımızın bu zor günleri de aşacağına inanıyorum.” dedi
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük imkânsızlıklara rağmen dünyada yedi düvele rest çektiğini ve kurtuluş savaşını kazandığını belirten Esendemir, şöyle devam etti: “İçimizdeki Atatürk inancıyla yaşadığımız bu sorunlu günleri de aşacağız. El ele verip kenetlenerek virüs salgınının üstesinden geleceğiz. Umutla girdiğimiz 2021 barışın, sevginin ve kardeşliğin yılı olacak. 2021’in tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, başta meslektaşlarımız olmak üzere halkımızın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum.”

KÜÇÜK; “EN BÜYÜK DİLEĞİM; SAĞLIK, HUZUR, BARIŞ VE HUKUK DEVLETİNİN YAŞAMA GEÇMESİDİR”
Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Önlenemeyen salgın nedeniyle çok sayıda yurttaşımızın hastalığa yakalandığı ve yaşamını kaybettiği hüzün ve kabus dolu bir yılı geride bıraktık.
Yeni yılla birlikte bu kabusunve tüm olumsuzlukların artık sona ermesini diliyorum.
Yeni yılda hukukun üstünlüğünün, bağımsız ve tarafsız yargının ve adaletin tecelli ettiği, her alanda liyakatın esas alındığı, bir yıl olması dileğiyle tümavukatların, hakim, savcı meslektaşlarımız ile adliye, baro ve avukat çalışanlarının ve halkımızın 2021 yılını en derin hislerimizle kutluyor, sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum”
“Bugün güzel ülkemizde korku imparatorluğu ortamı oluşturulmuştur.” diyen Av. Veli Küçük, “Biat etmek, boyun eğmek ve her şeye sorgulamadan rıza göstermek genetik yapımıza aykırıdır. Mücadele etmek, tarihsel ve evrensel refleksimiz ve görevimizdir. Dayandığımız güç odakları halk, hak ve hukuktur.
Sığınacağımız liman adalet, en büyük zenginliğimiz meslek onurumuzdur.
Edebiyatımızın büyük şairi Nazım Hikmet'in dizelerinde söylediği gibi, "Umut güneşte saklı / Umut edenler haklı / Umut insanın hakkı " biz de her daim o umudu canlı tutacağız.
Hukuk devletini; totaliter, otoriter ya da yarı-otoriter rejimlerden ayıran unsur, hak ve özgürlüklere sıkı bir şekilde bağlı bulunması, bu bağlılığın iktidarın meşruiyetinin kaynağı ile ölçütü olmasıdır.
Bu doğrultuda, başvurulacak her türlü önlemin, devletin ve güvenlik güçlerinin yürüteceği her türden eylemin hukukun sınırları içerisinde kalması, temel hak ve özgürlüklerin özüne dokunmaması dileğimizdir.
Kuvvetler ayrılığı, bağımsız tarafsız yargı, halk için işleyen demokrasi, kişi başı gelir ve gelir dağılımındaki adalet, eşitlik seviyesi bir ülkenin gücünü ve itibarını belirler.
Güçlü ve itibarlı ülkelerde; halkın egemenliğinin temsil edildiği bir parlamento ile temel insan hak ve özgürlüklerini ana eksenine oturtan kavrayıcı, kapsayıcı daha çağdaş bir toplum olmayı arzuluyoruz.”

GÖGER; “2021 HUZUR VE MUTLULUK GETİRSİN”
Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, pandemi gölgesinde geçen 2020 yılının hafızalarda acı anılar bıraktığına dikkate çekerek, 2021'in salgının sona erdiği, esnaf ve sanatkarlarımızın kalkındığı, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getiren bir yıl olmasını temenni etti.
Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, yeni yıl münasebetiyle yayımladığı mesajında, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi nedeniyle zorlu geçen bir yılı geride bıraktığımıza dikkati çekerek, "2020 yılı Covid-19 salgınının gölgesinde geçti. Ekonomik ve sosyal yaşantımızda kısıtlamalara gitmek zorunda kaldık. Özellikle esnaf ve sanatkarlarımızın en fazla etkilendiği pandemi sınavında devletimizin erken dönemde aldığı tedbirlerin faydasını gördük ve bu sınavı diğer ülkelere kıyasla nispeten daha az kayıpla geçirmeyi başardık" dedi.
Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 2020 yılından çıkarılması gereken önemli dersler olduğuna işaret eden Başkan Niyazi Göger, "2020 yılı; birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimizde, her sıkıntının üstesinden gelebilecek ve her sorunu çözecek güce sahip olduğumuzun canlı bir kanıtı oldu. Bu sebepten 2020 yılında yaşadıklarımızın muhasebesini yapmak, ders çıkarmak, geleceğe dönük hedeflerimizi ve beklentilerimizi yeniden belirlemek durumundayız" diye konuştu.
Mesajında her yeni yılın yeni bir başlangıç olduğunun altını çizen Başkan Niyazi Göger, "2021 yılından en büyük beklentimiz hiç kuşkusuz sağlık dolu bir yıl olması. Millet olarak bu zor günleri atlatacak basirete sahibiz. Gecesini gündüzüne katarak görevini yerine getiren sağlık çalışanlarımızın emeklerinin boşa gitmemesi, hayatın normalleşmesi ve hepimizin sağlığı adına maske, mesafe ve hijyen başta olmak üzere tüm kurallara tam anlamıyla uymalıyız. Devlet ve millet el ele verdiğimiz takdirde bu zor günleri kısa sürede atlatacağımıza olan inancımla esnaf ve sanatkarlarımızın, Adanalı hemşehrilerimizin ve milletimizin yeni yılını en kalbi duygularımla kutluyor, 2021 yılının sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

KIZIL; "BAŞARI DOLU YLLIR BİZİ BEKLİYOR"
Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl yeni yılı mesajı yayımladı.
Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl yeni yıl mesajı yayınladı. Başkan Kızıl yayınladığı mesajda “ Birçok zorlukla mücadele ederek geçirdiğimiz 2020 yılını geride bırakırken, girmemize sayılı günler kalan 2021 yılının; tüm insanlığa, ülkemize, değerli Adanalılara, sağlık, sıhhat, bolluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Yangıların, sellerin, depremlerin, hastalıkların, vatanımızı milletimizi sınadığı çok zor günler geçirdik. Tüm dünyayı etkisi altına alan bir virüsle mücadele ettik. Bu felaketleri üst üste yaşamış ve birçok kayıp vermiş olsak ta "bir olduk, ele ele verdik yaralarımızı birlikte sardık.” Bu duygu ve düşüncelerle; Geride bırakmak üzere olduğumuz 2020 yılında, yasadığımız felaketlerde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza bir kez de buradan rahmet diliyorum ve umuyorum ki; hastalıkların olmadığı, gözyaşlarının olmadığı, sağlıklı sıhhatli, huzurlu ve başarı dolu gelecek yıllar bizi bekliyordur. 2021’i; Şükürle, tevekkülle ve umutla selamlıyorum” dedi.

TUNÇ; "2021 SAĞLIK GETİRSİN"
AK Parti Seyhan Belediye Meclis üyesi Mustafa Tunç, yeni yılın tüm dünyaya ve ülkemize başta sağlık, huzur ve barış getirmesi temennisinde bulundu.
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde ciddi problem olan Korona Virüs'ün, yeni yılda da mücadele etkin bir şekilde devam edilmesi gerektiğini ifade eden Mustafa Tunç, "2020 yılını büyük bir heyecan ve sevinç ile karşılamıştık. Ancak, bu yıl yaşadıklarımız özellikle korona virüs salgını insan hayatını çok ama çok büyük etkiledi. Hükümetimiz salgın ile birlikte gerekli önlemleri aldı almaya da devam ediyor. Aşının gelmesiyle birlikte bu salgını en hafif kayıpla üstesinden geleceğimize inanıyorum. Yeni bir yıla giriyoruz, dileğim 2021 yılının tüm dünyanın ve ülkemizin sağlıklı, huzurlu ve barışın egemen olacağı bir yıl olmasıdır" dedi.
Yeni yıl ile başlayacak Seyhan Belediye Meclisi'nde, Seyhan'ın, Seyhanlının beklediği, arzu ettiği hizmetlerin, yerine getirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyen AK Parti Seyhan Belediye Meclis üyesi Mustafa Tunç, "Alacağımız tüm kararların Adanamıza vea Seyhanımıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

ÇİMEN; “GERÇEK DOSLUKLAR HEP BİZLERLE OLSUN”
Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Adayı Ramazan Çimen, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ramazan Çimen’in mesajı şöyle:
"Deprem ve Covid-19 salgının yaşandığı 2020 yılı acılarımızla geride kalacak, yeni yıl camiamıza daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk, daha fazla başarı getirsin. Hayatımızda güzel ve anlamlı günler, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep bizlerle olsun.
Amatör ailemizin sporun dostluk, barış ve kardeşlik gibi önemli değerlerinden vazgeçmeden, rakibe saygıyı ve Fair Play ruhunu her şeyin üstünde tutması, yeni yıldaki en büyük dileğimiz. Bu düşüncelerle, başta Covid-19 illetinin son bulması dileğiyle, 2021 yılının tüm amatör spor ailesine, Adana’mıza, ülkemize ve dünyaya sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, sporcularımızın, vefakar yöneticilerimizin ve tüm spor camiamızın yeni yılını kutluyorum."

ÇİÇEK’TEN YENİ YIL MESAJI
GardenKoala Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fatih Çiçek, yaklaşan yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı. Fatih Çiçek kutlama mesajında ; 2021 yılının başta ülkemize ve tüm insanlığa, sağlık getirmesini diledi. Çiçek mesajında şu ifadelere yer verdi:
2020 yılı tüm dünyayı derinden sarsan Covid-19 pandemisinin gölgesinde geçti. Yılın başında Çin’den başlayıp hızla dünyanın neredeyse tamamına yayılarak, ekonomi başta olmak üzere, tüm yaşamsal alanlarda etkilerini derinden hissettiğimiz Covid-19 sürecinde, bizler de üretim ve istihdamda sürdürülebilirliği sağlamak adına faaliyetlerimizi devam ettirdik.
Ülke çapında virüse karşı verilen mücadeleye destek vererek, resmi kurum ve kuruluşlarımızın, sağlık çalışanlarımızın yanında olduk. Mevcut işlerimizi yürütürken, odağımız hep çalışanlarımızın sağlığı oldu. Hem Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerini takip ederek hem de ek önlemler alarak çalışanlarımıza ve ülkemize karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirdik.
Bu dönemde sınırların kapatıldığı sürelerdeki lojistik yavaşlamalar haricinde iş süreçlerimizde bir gerileme yaşamadık. Bunu sahip olduğumuz esnek ve çevik yapı ile güçlü risk yönetimimiz sayesinde başardık.
GardenKoala olarak kendimize has risk yönetim yapımız, krizlere hazırlıklı olmamız ile bu zorlu süreçte ülke ekonomimize sunduğumuz katkıyı devam ettirirken, gerek müşterilerimize ,gerek tedarik zinciri gerekse dijital altyapı (e-ticaret) alanında ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamalarını sağlayacakları bir ekosistem yarattık.
Pandemi, bizlere işlerimizi hızlı bir şekilde yeniden inşa etme ve dijitalleşme süreçlerine ivme kazandırma açısından fayda yarattı. Güvenilirlik, yenilikçilik ilkelerimiz doğrultusunda tüm dünyanın içinden geçtiği bu güç dönemde de yönümüzü bulmakta zorlanmadık. 2021 yılında da aynı güç ve çalışma azmiyle yolumuza devam edeceğiz.
Her yeni yıl, yeni başlangıçlar demektir. Bizim de bu yıldan beklentilerimiz arasında başta sağlık, huzur, mutluluk ve bereket var. Bu vesileyle aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimize ve salgın sürecinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, halen tedavi görmekte olan hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Türk ve İslam âleminin 2021 yılını kutluyor; yeni yılın huzur, kardeşlik ve sağlık açısından bir uyanış olmasını temenni ediyorum’’ sözlerine yer verdi.