Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bayram tatilini bulunduğu şehrin dışına çıkarak sahil bölgelerinde geçirmek isteyenlerin otel fiyatlarının yüksekliğinden kaynaklı tercih ettiği günlük kiralık evlerde ciddi kaparo mağduriyeti yaşanmaya başladı. Özellikle Kuzey Ege'nin ünlü tatil beldelerini tercih eden dolandırıcılar sahte ilanlar ile tatil planı yapan vatandaşları tuzağına düşürüyor.

Turizm sektörü rekor üstüne rekor kırarken otellerdeki doluluk oranları da kimi yerlerde yüzde 100 seviyesine ulaştı. Turizm sektöründe yaşanan yoğunluk otel fiyatlarına da yansıyor.

5 yıldızlı her şey dahil konseptli otellerde 4 kişilik bir haftalık tatilin bedeli 10 bin TL'ye yaklaşmış durumda. Fiyatlarda yaşanan aşırı yükseliş tatil planı yapan aileleri de farklı alternatiflere yöneltiyor. İşin bu kısmında ise son yıllarda giderek artan günlük kiralık yazlık konsepti ön plana çıkıyor.

Kapora tuzağı: 500 km gitti hayatının şokunu yaşadı

KİŞİ BAŞI 40 TL'NİN ALTINA İNİYOR

Neredeyse tüm sahil şeridi olan beldelerde yer alan günlük kiralık yazlıkların fiyatı 150 TL'den başlayıp villa vs. olması halinde 500 TL ve üzerine çıkabiliyor.

Kiralanan yazlık evlerde genellikle 4 ve 6 kişilik aileler rahatlıkla kalabiliyor. Böyle olunca ise günlük 150 TL'de 4 kişilik bir ailenin yaz tatilinin kişi başı günlük konaklama bedeli 40 TL'nin altına kadar düşüyor.

kiralik-oda-tuzagi.jpg

Çeşitli oda sayılarına sahip çok sayıda günlük kiralık yazlıkların fiyatı ortalamada 150 TL'den başlıyor.

SAHTE İLANLA KAPORA TUZAĞI!

Kuzey Ege'nin ünlü tatil beldelerinden Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit'in ilçelerindeki turistik tesislerde, bayram tatiline az bir süre kala neredeyse yer kalmadı. Özellikle çok fazla turistik tesisin yer almadığı ve yerli turistin tercih ettiği Edremit Körfezi'ni kendilerine hedef seçen dolandırıcılar ise internet sitelerine koydukları sahte ilanlar üzerinden tatil planı yapan vatandaşları tuzağına düşürmeye başladı.