Adana Barosu, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu avukat Ersin Arslan'ın öldürülmesi olayını kınadıklarını bildirdi.Adana Adliye binası önünde bir basın açıklaması yapan Adana Baro Başkanı Veli Küçük, Ersin Arslan'ın görevi gereği gittiği haciz mahallinde hunharca katledildiğini belirtti.

Adana Barosu avukat Ersin Arslan'ın öldürülmesi olayını kınadı

Yaşanan olayı kınadıklarını ve protesto ettiklerini kaydeden Başkan Küçük, "Meslektaşımız henüz 27 yaşında gencecik bir insandı. Acımız ve isyanımız tarifsiz büyüklüktedir. Artık yeter! Gözaltına alınan saldırganın en ağır cezaya çarptırılması için yargılama aşamasında davaya müdahale talebinde bulunacağız." ifadelerini kullandı.Açıklamanın ardından avukatlar ölen Ersin Arslan için saygı duruşunda bulundu.

“BU ACI SON OLSUN”

Açıklama sonunda Başkan Küçük, “Bu acıyı en iyi bilen baroyuz. Bundan tam 20 yıl önce böylesine kahredici bir olayda daha 31 yaşında ve benim de staj döneminden arkadaşım Av. Savaş Bedir katledildi. Vahim olayda İcra memuru Hasan Fındıl’ı da kaybetmiştik. O acının benzerini Adana’da yaşayan avukatlar olarak üzüntümüzün ve acımızın derecesi katlanarak artmaktadır. Artık yeter diyoruz. Bu son olsun. ” dedi.
Basın açıklamasına katılan avukatlar Av. Ersin Arslan anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.