HEDEF TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen 2018 yılı “Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması” Finalleri Ankara’da başladı.
Mayıs ayında, 48 baronun katılımıyla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen bölge elemelerinde birinciliği alan takımların yarıştığı final programı; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Av. Ünsal Toker ve Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Av. Hasan Esendağlı’nın konuşmalarıyla açıldı.
Marmara Bölgesi Birincisi Tekirdağ Barosu, Ege Bölgesi Birincisi İzmir Barosu, Akdeniz Bölgesi Birincisi Adana Barosu, İç Anadolu Bölgesi Birincisi Eskişehir Barosu, Batı Karadeniz Bölgesi Birincisi Kastamonu Barosu, Doğu Karadeniz Bölgesi Birincisi Trabzon Barosu, Doğu Anadolu Bölgesi Birincisi Kars Barosu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Birincisi Diyarbakır Barosu stajyerlerinden oluşan takımların, aynı “olay metni” üzerinden yaptıkları iddia ve savunmalarla Türkiye derecesine girme mücadelesi verdi.
TBB ‘Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’ finallerinde Adana Barosu’nu temsilen stajyer avukatlarımız; Hatice Nur Altunok, Aygül Karaköse, Bilal Bayraktar, Sena Turgut ve Ramazan Balçiçek çeyrek final karşılaşmasını Eskişehir Barosu ile yaptı. Baro Takımı karşılaşmayı kazandı ve yarı finale yükseldi.


Takımının yarı finalist olmasının sevincini kamuoyu ile paylaşan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Genel Sekreterimiz ve Staj Komisyonu Koordinatörümüz Av. Semih Gökayaz, Staj Komisyonu Başkanımız Av. Kezbannur Özşahin Aksu, takım direktörümüz Av. Battal Özer’e ve tüm komisyon üyelerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Genç meslektaşlarım bizi çok iyi temsil ediyorlar. Hem baromuzu, hem bölgemizi temsilen katıldığımız final karşılaşmalarında, oldukça yüksek puanlar alan takımımız, Eskişehir Barosu ile olan çeyrek final karşılaşmasını da kazanarak adımızı yarı finale yazdırdı. Bugün de önce yarı finali alıp ardından finale kalacağımıza inancım tamdır. Hedefimiz Türkiye birinciliği ünvanını elde etmektir” dedi.