SEÇİM Av. SEMİH GÖKAYAZ KAZANDI

Adana Barosu’nun 31. Dönem Olağan Genel Kurulu ardından bugün Seyhan Oteli Seyhan Balo Salonu'nda seçimi yapıldı. Avukatların yoğun katılımı ile gerçekleşen oy verme işlemi saat 17:00’da sona erdi. İl Seçim Kurulu tarafından yapılan oy sayma işlemi sonucu 1006 oy Av. Semih Gökayaz, 831 oy Av. Osman Olcay , 317 oy Av. Ümit Büyükdağ şeklinde oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre Baro Başkanlığına seçildi.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, seçimin kazananın Adana Barosu olduğunu ifade ederek, “Dün ve bugün demokratik bir ortamda genel kurulumuzu ve seçimlerimizi başarıyla tamamladık. Üç adayı da emelklerinden ötürü tebrik ediyorum. Kazanan demokrasi ve Adana Barosu olmuştur. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

“YAPAMAYACAĞIMIZ, AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOK”

Av. Semih Gökayaz, sonuçların alınmasının ardından yaptığı konuşmasında, seçim çalışmalarında kendisine destek veren vermeyen tüm meslektaşlarına teşekkür etti.
“Bugün öyle bir enerji aldık ki; mesleki birlik, beraberlik ve dayanışma ile yapamayacağımız, aşamayacağımız hiçbir engel yok. Bu seçim sonuçları bize daha çok mesleki dayanışmayı, daha çok şeffaflığı, daha çok mücadeleci ve cesur bir baroyu işaret etmektedir.

Adana Barosu’nun yeni başkanı belli

Bunu hep birlikte inşa edeceğiz. Genel kurulumuz ve seçim sonuçları bize yol gösterici olmuştur. Bölünmedik, teslim olmadık! Olmayacağız. Bugün tatilini yarıda keserek oy veren, bize destek verenlere saygılarımızı sunuyorum. Bugünden itibaren daha güçlü bir Adana Barosu’nu inşa edeceğiz. Tüm meslektaşlarıma sev ve saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Baro Başkan adayı Av. Osman Olcay ve Av. Ümit Büyükdağ da seçimi kazanan Av. Semih Gökayaz’ı kutlayarak, görevlerinde başarılar dilediler.

Kesin olmayan sonuçlara göre ;

BAŞKAN
Av. Semih GÖKAYAZ

YÖNETİM KURULU
Av Miyesser ERSALAN ONENLİ
Av.İlker MENGÜ
Av. Nevzal ELÇİ
Av. Ozcan DELİHASAN
Av. Gül YALÇIN ASLAN
Av. Ayse Duygu ÖZGÜVEN Av.İlker GÜZEL
Av. V. Mert KUŞDEMİR
Av. Erkan ÇETİN
Av. Neval YURTDAS

DİSİPLİN KURULU

Av. Belgin ALPTEKİN TEL
Av. Filiz KAÇAN YATMAZ
Av. Gürler GAYDAN
Av. Utku KURT
A Özgü GÜLTEKİN KOÇAK

DENETLEME KURULU

Av. Emine YILMAZ AKBOZ
Av. Serkan KESEN
Av. Boray DİLİK

TBB DELEGELERİ

Av. Veli KÜÇÜK
Av. Sinem TANRISINATAPAN
Av. Kezbannur AKSU