Bir yandan makamına ziyaretçileri kabul eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bir yandan da tüm daire başkanlarına senelik izne ayrılmasını istedi ve hepsini kızağa çekti. Yerlerine bugünlerde atamalar gerçekleştirilmesi bekleniyor.
Bu arada Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ergül Halisçelik’in Genel Sekreterlik makamına atama yazısının Ankara’da imzalandığı öğrenildi.

ATAMALAR BAŞLADI

Bu arada Adana Büyükşehir Belediyesi’nde kadrolaşma süreci devam ederken, Başkan Zeydan Karalar sürpriz bir kararla Gençlik ve Spor Daire Başkanlığına Yuşa Davarcı’yı getirdi.
Aytaç Durak’a yakın bir isim olan Yuşa Davarcı, daha önce Karaisalı Belediyesinde Çevre Koruma ve Destek Hizmetleri birimi sorumlusuydu.
CHP’li Zeydan Karalar, geçtiğimiz günlerde de Başkanvekilliği görevini Durak’ın yeğeni Sertaç Durak’a bırakarak dikkatleri üzerine çekmişti.

ASKİ’de Genel Müdür Vekili Kadir Küreksiz ile ilgili görsel sonucu

ASKİ SÖZLÜ'DEN SONRA KARA GEÇTİ

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve gelmesinin ardından ASKİ’de başlatılan tasarruf tedbirleri meyvelerini vermeye başladı. Fazladan kiralanan araçların sözleşmeleri yenilenmeyip iade edilmesiyle kurum Nisan ayında 1,8 milyon lira tutarında tasarruf yaptı. ASKİ’nin daha önce kiralık araçlara ayda 5,3 milyon lira ödeme yaptığı ifade edildi.
Karalar, önceki gün ASKİ’de Genel Müdür Vekili Kadir Küreksiz, genel müdür yardımcıları ve daire başkanları ile geniş kapsamlı bir toplantı yaptı. Karalar’ın toplantıda ASKİ yöneticilerine, ‘’Benim için yaptığınız iş önemli. Hangi partili olduğunuz önemli değil. Yeter ki; kurumu ayağa kaldırın. Parayı düzgün harcayın’’ talimatı verdiği öğrenildi. Mesaisine gelip çalışanlarla herhangi bir sorununun olmadığını da söylediği belirtilen Karalar’ın, işine gelmeden maaş alanların bir an önce görevden ayrılmalarını istediği de kaydedildi.