DÜNYA YETİMLER GÜNÜ'NDE YETİMLER DOYASIYA EĞLENDİ

Adana İnsani Yardım Vakfı’nın (Adana İHH) 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü nedeniyle düzenlediği programlarda yüzlerce yetim çocuk gönüllerince eğlendi. Yamaç paraşütü, gondol ve lunapark etkinliklerinin ardından yaklaşık 400 yetim çocuk ve aileleri hep birlikte iftar açtı.

Resim önizlemesi

MAHMUT ERASLAN: "400 YETİM ÇOCUK VE ANNESİNE BAYRAMLIK ALMAK İSTİYORUZ"

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Ramazan ayının 15’inci gününü 'Dünya Yetimler Günü' olarak kabul etmesinin ardından her yıl Ramazan ayında çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği günde Adana İHH da yetim çocukları unutmadı.
Planlaması haftalar öncesinde tamamlanan bir dizi etkinliğin yetim çocukların yüzünde bir tebessüm oluşturmasını istediklerini söyleyen Adana İHH başkanı Mahmut Eraslan programların Adana’da yaşayan yetim çocuklara özel olarak düzenlendiğini vurguladı.

Resim önizlemesi
Etkinliklere yamaç paraşütü ile başladıkları ifade eden Başkan Eraslan; "Yaklaşık 20 çocuğumuz Rüzgârlı Tepe’de yamaç paraşütü etkinliğine katıldı. Bu organizasyonda bizlere Yüreğir Belediyesi ve Master Sports da büyük destek verdi. Daha sonra bir gurup yetim çocuğumuz lunaparkta eğlenirken diğerleri de deniz bisikleti ile Seyhan Nehri’nde tur attı. Ardından yüzlerce çocuğumuz dernek binamızda gönüllerince eğlendiler. Etkinliklerde çocuklarımıza çeşitli hediyeler de dağıttık. Hacivat - Karagöz tiyatrosu ve palyaço gösterileri oldu. Çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değerdi" dedi.

Resim önizlemesi
Dünya Yetimler Günü’nün finalini 400 yetim çocuk ve ailesiyle birlikte dernek binalarında bir iftar yemeğiyle yaptıklarını söyleyen Mahmut Eraslan bundan sonraki hedeflerini de açıkladı; "Bugün itibariyle yeni bir kampanya başlatıyoruz. 400 yetim çocuğumuz ve annesine bayramı en güzel şekilde değerlendirebilsinler diye bayramlık yardımında bulunacağız. Hayırseverlerimizdenbu konuda destek bekliyoruz. Onlara; "Gelin bu bayram bir yetimi de siz giydirin" diyoruz. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız bizlere Adana İHH’nın internet sitesindeki iletişim bilgilerinden ulaşabilirler."
Eraslan sözlerinin sonunda; Yetimler Günü nedeniyle destek veren, emek harcayan herkese özellikle yetim çocuklar ve ailelerine teşekkür etti.

Resim önizlemesi