Akdeniz bölgesinin en büyük ve modern ve yeni cihazlarla donanımlı Adana Şehir, Eğitim Hastanesi (Sağlık Bilimleri Üniversitesi)’nde önemli kalp ameliyatlarının, özellikle de kalp kapağı değişiminin cerrahiye başvurmadan, yani göğüs açılmadan, yani kansız yapılabiliyor. Bölgedeki üniversite ve iddialı özel hastanelerde riskli bulunan bazı kalp ameliyatlarının, “Adana Şehir Hastanesi” nde kolaylıkla yapıldığı bildiriliyor.

Resim önizlemesi

Pek çok hastanede kardiyoloji uzmanının “RİSKLİ” dedikleri böylesi cerrahi bir müdahaleye, hatta anjiyoya geçtiğimiz günlerde muhatap olan Araştırmacı Gazeteci Mehmet Mercan, hiçbir riskle karşılaşmadan Adana Şehir Hastanesinde kalp kapakçığının değişiminin kasıklardan, sadece birer küçücük delikle başarılı bir şekilde girilerek gerçekleştirildiğini söyledi.

İşlemi teknik adıyla TAVİ denilen yöntemle başaran 6. Klinik Şefi Kardiyolog Prof. Dr. İbrahim Halil Kurt’a, Doç Dr. Ömer Şen, Uzm. Dr. Abdullah Yıldırım, Uzm. Dr. Emre Sezici. Ulviye Gökberk, Aslıhan Korkmaz, Yıldız Altıntaş, Teknisyen Özgür Özsoy, Mehmet Emin Doğan, hemşire Tülay hanımın yardımcı olduğunu söyleyen Gazeteci Mehmet Mercan, duygularını şöyle dile getirdi:

“Gerçekten de işlemde görev alan ve sonrasında da gerek yoğun bakım ünitesinde ve gerekse serviste çalışanların büyük bir özveri ile zaman gözetmeden hizmet ürettiklerine tanık oldum. Hepsini kutluyorum. Bu arada özel ilgilerini esirgemeyen, Başhekim Doç. Dr. Koray DAŞ, Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mevlüt Koc ve Doç. Dr. Abdullah Orhan Demirtaş’a servis doktor ve hemşirelerine minnet duygularımı sunuyorum.

Özellikle de Hastalığımın ilk gününden, ayrıca da tedavimin her aşamasında yardım ve desteğini esirgemeyen Çukurova Gazeteciler Cemiyetimizin değerli başkanı Cafer Esendemir’e, can dostlarım gazeteci Muzaffer Bal, Erdal Fernergiz, Semir Yalçın, Ramazan Şanıvar ile Ceyhun Özgönül’e, dualarını esirgemeyen diğer gazeteci dostlarıma şükranlarımı sunuyorum…”