BU AYIP ADANA'YA YETER

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar atandı.
Muzaffer Çintimar Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar'ın kardeşi olduğu öğrenildi.  Muzaffer Çintımar ataması özellikle spor camiası tarafından tepkiyle karşılandı. Spor adamları, "Koca Adana bir il müdürü çıkrtamıyorsak bu ayıpta bize yeter" dediler.

NE OLMUŞTU

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak'ın yerine atanan Abdülkerim Arıkan koltuğuna oturamadan görevinden alınmıştı. Bazı AK Partili isimlerin Gençlik ve Spor Bakanlığı'na giderek yapmış olduğu görüşmelerde mevcut atamadan duydukları rahatsızlığı bildirmeleri üzerine, il müdürlüğüne atanan Abdulkerim Arıkan'ın Adana Valiliği'nde bekleyen atama yazısının iptal edilmişti. Bunun üzerine Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne vekaleten Mustafa lavkor bakıyordu. 

YENİ MÜDÜR BAKANA TEŞEKKÜR ETTİ

Nevşehir'den 2011 yılında Kocaeli'ye tayin olan ve yaklaşık 9 yıldır bu görevi sürdüren Evli İki Çocuk Babası Çintımar sosyal medya hesabından yaptığı veda mesajında şunları ifade etti; Değerli dostlar yaklaşık on yıldır yürütmüş olduğum Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Görevimi Sayın Bakanımızın Tensipleri ile Adana ilimizde yürütmek üzere görevlendirilmiş bulunmaktayım. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,nun öncülüğünde “Milletimiz için, gençliğimiz için sporcularımız için çalışmaya devam edeceğiz. Bana güvenerek ülkemin Gençlerine ve güzel insanlarına hizmet etme şansını, onurunu sürdürmeme fırsat veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na şükranlarımı arz ediyorum" dedi. Çintımar; "Değerli dostlar yaklaşık 17 yıldır farklı illerde Gençlik ve Spor İl müdür olarak Görev yapma onurunu ve şansını yakaladım. Her şehirde yeni bir ailem,çok güzel dostlarım ve anılarım oldu. Elbette son göz ağrımız Kocaeli benim ve ailemin artık Ocağı olmuştur. Çok güzel anılarımız gelecekte hayatımızı paylaşacağımız dostluklarımız olmuştur. İnşallah hoş bir seda bırakmış olma ümidiyle buradan ayrıldığımı bilmek bana büyük bir mutluluk ve Onur vermektedir. Bugüne kadar Kocaeli'de görev yaparken bizlere destek olan Sayın Bakanımız Fikri Işık ve Milletvekillerimize, Sayın Valime, Valilerime, Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Tahir Büyükakın'a Eski Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın İbrahim Karaosmanoğlu na, tüm eski ve yeni ilçe kaymakamlarımız'a Belediye başkanlarımıza, kurum amirlerine,amatör spor Ailesi'nin mensuplarına ve kıymetli başkanına,taban birliklerimize,Spor kulüplerimizde, STK' larımız ve özellikle bize omuz veren tüm çalışma arkadaşlarıma canı gönülden teşekkürler ediyorum. Kalın sağlıcakla." ifadelerine yer verdi.