Ayrılma aşamasındaki eşi Meryem Atalay ilekayınpederi Mehmet K. ve kayınbiraderi Yaşar K.'yı tabancayla vurarak yaralayan Hasan Atalay, daha sonra başına dayadığı silahı ateşleyerek intihar etti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Mehmet K.'nın  kurtarılamadı. Bu sarada Meryem Atalay'ın eşi Hasan Atalay için bir gün önce uzaklaştırma ve koruma kararı için başvuruda bulunduğu öne sürüldü.

KAPI AÇILINCA ATEŞ ETMEYE BAŞLADI

Edinilen bilgiye göre, olay dün akşam saatlerinde Çukurova ilçesi Mahfesığmaz Mahallesi 79053. Sokak'taki apartmanın 7'inci katında meydana geldi. İddiaya göre, bir süre önce Meryem A., eşi Hasan A. ile ayrılma aşamasında olduğu için babasının evine yerleşti. Akşam saatlerinde kayınbabasının evine gelen Hasan A., eşiyle barışmak isteyip evine götürmek istedi. Ancak bu duruma hem eşi hem de kayınbabası ile kaynanası karşı çıkınca yanında getirdiği tabancayla ateş etmeye başladı. Kayınbabası Mehmet K.'yı başından, eşi Meryem A.'yı göğsünden, kayınbiraderi Yaşar K.'yı elinden yaralayan Hasan A., daha sonra silahı başına dayayıp tetiği çekti. Silah seslerini duyan apartman sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri 3 yaralıyı ambulanslarla hastaneye kaldırırken, Hasan A.'nın ise öldüğünü belirledi. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen kayınbaba Mehmet K.'nın da hayatını kaybettiği öğrenildi.

Boşanma aşamasındaki koca; eşini, kayınbabası ve kayınbiraderini yaraladıktan sonra intihar etti

KORUMA BAŞVURUSUNDA BULUNMUŞ

Olaydan birkaç gün önce Hasan Atalay ile kavga ettiği öne sürülen Meryem Atalay'ın koruma ve uzaklaştırma kararı talebinde bulunduğu iddia edildi.

 

Boşanma aşamasındaki koca; eşini, kayınbabası ve kayınbiraderini yaraladıktan sonra intihar etti