DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUN

Adana'nın Merkez, Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan ilçelerinde akşam saatlerine kadar kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Adana Merkez, Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan ilçeleri ilçelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak öngörülüyor.
Söz konusu yağış nedeniyle meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Adana da kuvvetli yağış uyarısı ile ilgili görsel sonucu

POZANTI'DA SEL YOLLARI KAPATTI

Öte yandan Adana'nın Pozantı ilçesinde etkili olan sağanak sonucu meydana gelen sel nedeniyle üç mahallenin yolu kapandı.
Alınan bilgiye göre, öğleden sonra başlayan sağanak, merkeze bağlı Yukarıbelemedik, Yağlıtaş ve Karakışlakçı mahallelerinde sele neden oldu.

Ä°lgili resim
Sel dolayısıyla yamaçlardan kopan kaya ve toprak, mahallelere ulaşımı sağlayan yolu kapattı, bazı evleri de su bastı.
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, su baskını yaşanan mahallelerde incelemelerde bulundu.
Çay, yaptığı açıklamada, selde can kaybı yaşanmadığını belirterek, "Her türlü hasar ilgili birimlerimiz tarafından karşılanacak durumdadır. Tüm ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor." dedi.
Belediye ekipleri, kapanan yollarda iş makineleriyle temizlik çalışması yapıyor.

Aşırı yağış nedeniyle yol çöktü, kamyonet çukura düştü, System.String[]

FEKE'DE YOL ÇÖKTÜ

Bu arada Adana'nın Feke ilçesinde aşırı yağışlar nedeniyle çöken yol kazaya neden oldu.
Edinilen bilgiye göre, Süphandere Mahallesi ile Bağdatlı Mahallesi arasında bulunan köprüde aşırı yağışlar nedeniyle yol güzergahında çökme oldu. Çöken yolu fark etmeyen plakası ve sürücü ismi öğrenilemeyen bir kamyonet ise yağışlar nedeniyle oluşan çukura düştü. Kazada can kaybı yaşanmaz iken araçta maddi hasar oluştu.
Öte yandan ilçeye bağlı Süphandere ve Bağdatlı Mahallesi arası ile Süphandere Gürümze ve Gedikli Mahalleleri bağlantı yolunun aşırı yağış nedeniyle ulaşıma kapalı olduğu istikametin ise Göbelli mevkiinden sağlandığı kaydedildi.

Sığındıkları ağaca yıldırım düştü, 20 hayvan telef oldu ile ilgili görsel sonucu

20 HAYVAN TELEF OLDU

Kozan ilçesinde ise yıldırım düşmesi sonucu 16'sı küçükbaş 4'ü büyükbaş olmak üzere toplam 20 hayvan telef oldu.
Edinilen bilgiye göre, Akçalıuşağı Mahallesi Güzüngür mevkiinde ikamet eden Kenan Baş'a ait 12'si koyun, 4'ü keçi olmak üzere toplam 16, yine Abdullah Küçükerdem'e ait 4 büyükbaş hayvan yağmur nedeniyle sığındıkları ağacın altında üzerlerine yıldırım düşmesi sonucu telef oldu.