Kuvvetli rüzgar nedeniyle bir ağaç ve cami minaresi devrildi

Adana kent merkezinde sağanak ve kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.Kentte akşam saatlerinde başlayan yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı.Sürücüler de yollarda oluşan su birikintileri nedeniyle trafikte ilerlemekte güçlük çekti.Öte yandan, kuvvetli rüzgar nedeniyle Türkmenbaşı Bulvarı'nda bir ağaç devrildi. Herhangi bir zarara yol açmayan olayda, belediye ekipleri güvenlik önlemi alarak ağacı yoldan kaldırdı.Merkez Yüreği ilçesinde de Cırık Mahallesi Camisi'nin minaresi kuvvetli rüzgar nedeniyle devrildi.Kentte yağış ve rüzgar etkisini sürdürüyor.

 

 

Şiddetli yağış nedeniyle istinat duvarı çöktü

Öte yandan Adananın Kozan ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle bir bina için kazılmış temel çukurundaki istinat duvarı çöktü.İlçede etkili yağış nedeniyle merkezdeki Çanaklı Mahallesi Sardunya Sokak'ta, yapılacak bir apartman için kazılmış temel çukurunda örülen yaklaşık 5 metre yüksekliğinde 15 metre uzunluğundaki istinat duvarı yıkıldı.Çökme nedeniyle çukurun yanındaki elektrik direği ve bina için ayrılan trafo da temel çukuruna devrildi.

Adana'da şiddetli yağış nedeniyle istinat duvarı çöktü - Yerel Akdeniz

Olay yerine gelen görevliler, özelikle çukurun yaklaşık 5 metre yanındaki bir başka apartmandan kimsenin çukura düşmemesi için güvenlik şeridi çekti.Yandaki apartman yöneticisi Halil Sel, gazetecilere, büyük bir gürültü duyduklarını belirtti. Sel, "Baktık ki isnat duvarı çökmüş. Yapılacak binanın yetkilileri, müteahhidi ile görüştük. " dedi.Yapılacak apartmanın yetkilisi Kemal Yılmaz da yağmurdan dolayı bu olayın yaşandığını belirterek, "En kısa zamanda bu mağduriyet giderilecek." dedi.Öte yandan ilçe merkezinde yağış nedeniyle daha önce doğal gaz için kazılan üstü toprakla doldurulan çukurda kısmi çökme yaşandı. Oluşan çukura Önder Erol yönetimindeki 01 D 1672 plakalı otomobilin düşmesi sonucu aracın bir tekerleği patladı, araçta hasar oluştu.Erol, konuyla ilgili şikayetçi olacağını söyledi.

Sağanak ve kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi - Haberler

Ceyhanlı zor anlar yaşadı

Bu arada Adana'nın Ceyhan ilçesinde yoğun sağanak hayatı olumsuz etkiledi Akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur Ceyhan'da hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağmur nedeniyle ilçe merkezinde birçok cadde ve sokak sular altında kaldı. Araç sürücülerine zor anlar yaşatan yağış, ilçe merkezinde bazı mahallerde elektrik kesintisine neden olurken, bazı evlerin çatıları uçtu. Ceyhan'ın bazı caddeleri sular altında kalırken ASKİ ve itfaiye ekipleri seferber oldu.