Adana'nın Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Aladağ, Karaisalı ve Pozantı ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, "İlçemizde gerçekleşen yoğun kar yağışı sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları amacıyla 19 Ocak Çarşamba günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir." denildi. Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Kar yağışı nedeniyle ertelenmişti: bugün okullar açılıyor mu, 17 Şubat'ta okullar  tatil mi? İşte kar tatili olan iller - Son Dakika Haber

Aladağ'da kar yağışı etkili oluyor

Öte yandan Adana'nın Aladağ ilçesinde kar yağışı etkili oluyor, yolların kapanmaması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.İlçede öğle saatlerinden itibaren şiddetini artıran kar yağışı devam ediyor.Adana-Aladağ kara yolunda önlem alan ekipler, yoğun kar yağışı nedeniyle Hasan Dede Geçidi'nden araç geçişine izin vermiyor.Karayolları ve belediye ekiplerinin kar küreme ve tuzlama çalışmasını sürdürdüğü Hasan Dede Geçidi'nde bazı sürücüler, yolun trafiğe açılmasını bekliyor.Öte yandan ilçe merkezinde belediye ekiplerince kar temizleme çalışmaları sürüyor.