Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı Genel Başkanı Gül Karyaldız, Amerika’daki 39. Geleneksel New York Türk Günü Yürüyüşü’ne katılarak Adana’yı temsil etti. Bu yıl 3 gün süren Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüşün büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Gül Karyaldız, New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ün Türk halkının güvencesi ve kucaklayıcı yapısıyla yürüyüşte takdire şayan görüldüğünü dile getirdi.

Resim önizlemesi

Karyaldız, “Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sürerken Türk Günü yürüyüşle Amerika’dan tüm dünyaya halkımızla birlikte barış çağrısında bulunduk. Bu yılki etkinlik çok renkli görüntülere sahne oldu. Atatürk’ün Yurtta Barış Dünyada Barış ilkesini buradan haykırmaktan büyük onur duyduk.” dedi.

Geleneksel New York Türk Günü Yürüyüşü’nün salgın nedeniyle verilen iki yıllık aradan sonra Manhattan’da yapıldığını anlatan Karyaldız, “Madison Caddesi ve 53. Sokak'ta başlayan yürüyüş, Birleşmiş Milletler binasının karşısındaki Dag Hammarskjöld Parkı'nda son buldu. Yürüyüşün ardından Dag Hammarskjöld Parkı'nda çeşitli etkinlikler düzenlendi.” dedi