Adana’nın en büyük yaylası konumunda olan yazın nüfusu yaklaşık 200 bini bulan Tekir Yaylası’nda,  uzun yıllardır kış mevsiminde oturanların sayısının az olması ve su pompalanmasının aşırı maliyetli olması nedeniyle bu kış aylarında su kesintisine gidiliyordu. Ancak pandemi süreci ile birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da tatil beldeleri ve yaylaya kşın yüzde 15 talep arttı.

Güzel Adana auf Twitter:

BAŞKAN ÇAY ÖNCÜ OLDU

Tüm Pozantı merkez başta olmak üzere çevresinde bulunan yaylalarda vatandaşlar kışın da şehirlerde olan pandemi sürecinin sıkıntılı geçmesi nedeniyle oturma kararı aldıBugün en büyük yayla olan Tekir’de Adana Büyükşehir Belediyesine Bağlı ASKİ genel Müdürlüğü’nün su kesintisi başladı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlardan bazıları sosyal medyada konuyu dile getirerek yardım istediler. Konuya duyarsız kalmayan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, eski genel müdürünü arayarak Zeydan Bey’in bu konuda sözü olduğunu hatırlatarak, bu kışa mahsus su kesintisine ara verilmesi gerektiğini bildirdi.

Akçatekir'deki Tapu Mağdurlarının Çifte Standart İsyanı | Haberler.com Yerel

ORTAK KARAR SEVİNDİRDİ

Mustafa Çay’ın ifade ettiğine göre, ASKİ Genel Müdürlüğü, konuya vatandaşın isteği doğrusunda yaklaştı ve Başkan Zeydan Karalar’ın su kesintisi kararı alana kadar, Tekir Yaylası’nın suyunun kesilmeyeceği yönünde garanti verdiği öğrenildi.Karar Tekir Yaylası’nda kışın da ikamet eden ve pandemi nedeniyle şehre inmeyen vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. 

Pozantı - Akçatekir Yaylası - BiAdana.Com