Gelen son dakika haberine göre; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Mersin'in Anamur ilçesine 132 kilometre uzaklıkta Akdeniz açıklarında 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Saat 04.07'deki deprem Kıbrıs'ta ve Akdeniz bölgesinde hissedildi. AFAD depremle ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada 'Mersin-Antalya İl AFAD ve Kıbrıs Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile yapılan görüşmelerde an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.' denildi.

Son dakika: Türkiye bu sabaha depremle uyandı! Antalya ve Mersin'deki deprem sonrası tsunami uyarısı (Son depremler)

Deniz yüzeyinin 5,06 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Mersin'in Anamur ilçesine yaklaşık 134 kilometre mesafede olduğu belirlendi. Depremi hisseden vatgandaşlarımız yataklarından fırlattı.

Son dakika: Akdeniz'de 6,4'lük deprem! Kıbrıs açıklarındaki deprem Mersin, Antalya, Adana ve çevre illerde de hissedildi

TÜRKİYE'DEN 8 İL VE İLÇELERİNDEN DE HİSSEDİLDİ

Kıbrıs'ın güneyinde meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem özellikle Akdeniz'e kıyısı olan Antalya, Adana, Mersin ve Hatay ile iç kesimde kalan Burdur, Isparta, Konya ve Karaman'ın bazı ilçelerinden de hissedildi. Özellikle Antalya merkez ve doğu ilçeleri Manavgat, Alanya ve Gazipaşa'da depremi şiddetli hisseden vatandaşlar yataklarından fırlayarak sokaklara kaçıştı. Endişelendiklerini belirten vatandaşlar, sarsıntının uzun süre devam ettiğini öne sürdü. İlk belirlemelere göre bu bölgelerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Ayrıca Kıbrıs açığındaki deprem Mısır, Suriye ve Lübnan'da da hissedildi. Öte yandan Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 6.1 olarak duyurdu.