Altın fiyatları, Asya seansı sırasında sarı metalin fiyatı 1.800 dolar/ONS’un altına düştüğü için haftaya kötü başladı. Erken AB ticareti sırasında, fiyat tekrar yükseldi, ancak hafta boyunca izlenecek seviyeleri görmek ilginç olacak. Popüler altın analisti Rajan Dhall’a göre, 1.819-1.790 dolar/ONS arasında kısa vadeli bir konsolidasyon var gibi görünüyor. Rajan Dhall, sarı metal fiyatlarının bu hafta içinde göreceği seviyeleri de paylaşıyor.

Altın alacaklar dikkat! Uzman isim uyardı: Bu bir işaret olabilir

Popüler altın analisti Rajan Dhall, altın fiyatlarını yorumluyor ve önemli seviyeleri belirliyor. Rajan Dhall’a göre, düşüş ve yükseliş durumunda görülebilecek seviyeleri birlikte inceleyelim:

Fiyat, aralığın dışına çıkarak aşağı yönde kırılırsa, bir sonraki belirgin alt seviye, kontrol hacmi noktasında 1.777,3 dolar/ONS civarında duruyor. Bunun ötesinde, bir sonraki düşük dalga kırmızı çizgide 1.751 dolar/ONS seviyesinde tutuluyor. Üst tarafta, yeşil yatay çizgi dalgası 1.819 dolar/ONS seviyesinde kırılırsa, bu bir yükseliş işareti olabilir. Bunun üzerindeki bir sonraki seviye, 1.859,2 dolar/ONS’luk bir önceki dağıtım düşük seviyesidir. Avrupa seansının başlarındaki hacim oldukça kuruydu ve daha düşük hareketlerin çok fazla piyasa katılımıyla desteklenmediğini görebilirsiniz. Bir sonraki dağıtım, 1.835 dolar/ONS seviyesinde yüksek hacimli bir düğüme sahip. Bu nedenle fiyat yükselirse, bu izlenmesi gereken başka bir seviye olabilir.