Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK) kortlarında cumhuriyet coşkusu yaşandı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü nedeniyle CTN Group sponsorluğunda gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası sona erdi. Bir ay süren, 300’den fazla tenisçinin katıldığı turnuvanın ödül töreni asırlık cumhuriyetimizin yıldönümünde yapıldı.

Resim önizlemesi

ATDSK Türk bayraklarıyla donatıldı, 100. Yıl için bestelenen marşlar, şarkılar çalındı. Şampiyon, finalist ve üçüncü tenisçilere kupalarının yanı sıra raket, tenis çantası, kordaj, tenis topu ve tişört gibi hediyeler verildi. Törende konuşan ATDSK Yönetim Kurulu Üyesi, sponsor CTN Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Çetin, anlamlı bir turnuvaya sponsorluk yapmaktan gurur duyduklarını belirterek, “100’üncü yıldönümünü kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’miz ilelebet yaşayacak ve yaşatılacaktır. Bugün bizler tam bağımsız ve özgürce yaşayabiliyorsak, bunu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz” dedi. Çetin’e plaket vererek teşekkür eden ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin de, Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde, laik, demokratik ve özgürce yaşamanın Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyet sayesinde gerçekleşebildiğini söyledi.

Resim önizlemesi

Keskin, “ATDSK olarak, Türk sporcuları olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkan, laik, demokratik, zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirecek ve Cumhuriyetimize her zaman sımsıkı sarılıp, sahip çıkacağız” diye konuştu. Eren Yalçın ve orkestrasının canlı performansıyla renklenen tören, katılanların 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı’nı seslendirmeleri ile son buldu.

 

CTN Group 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası’nda şampiyon, finalist ve üçüncü sporcular şöyle:

KADINLAR’da Master Grubu Saime Üreten, Eylem Cot, Cennet Başlama, A Grubu Pakize Büyük, Ayşe Adamhasan, Dilara Ergünay, B Grubu İlkin Köklü, İnci TTaşkın, Kübra İsanç, C Grubu Ekin Tunçer, Selin Kılıçarslan, Gamze Alınç.

Resim önizlemesi

ERKEKLER’de Master Grubu Onur Homurlu, Abdurrahman Gündeşlioğlu, Oğuz Uyar, A Grubu Sercan Eşme, Orhan Tuma, Sezer Banlı, B Grubu Hakan Başlama, Hakan Yardımcı, Arif Kamil Adapazarı, C Grubu Barış Sülü, Kemal Göğüsgeren, Merthan Tunay.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi