Antalya’daki Takımlar Şampiyonası’ndan 4 kupayla döndüler

Türkiye Tenis Federasyonu’nca düzenlenen, senyör tenisçilerin her yıl hasretle beklediği takım şampiyonası Alibey Club Manavgat’ta 24-29 Mayıs’ta yapıldı. Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Türkiye Senyör Can Üner Takım Şampiyonası’na 45 kulüpten 114’ü kadın, 148’i erkek toplam 262 takım katıldı. 850 erkek, 398 kadın toplam bin 248 senyör tenisçinin rekor katılımıyla gerçekleşen şampiyonaya ATDSK’nın senyör tenisçileri de damgalarını vurdular. ATDSK’lı tenisçiler 45+ Erkekler’de şampiyonluk kupasıyla Adana’ya döndüler. ATDSK’nın alt yapısında yetişen sporculardan oluşan 18+ Erkekler 2’nci olurken, 40+ Erkekler ve 30+ Kadınlar da üçüncülük kupası alma başarısını gösterdiler.

Resim önizlemesi

Antalya’da Adana’yı başarıyla temsil eden tüm sporculara teşekkür eden ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, “Bu yıl yakın zamanda kaybettiğimiz, kulübümüzün alt yapısında yetişen milli sporcumuz Çağla Büyükakçay’ı da çalıştıran Can Üner’in anısına düzenlenen şampiyonaya çok yüksek katılım gerçekleşti. Adana takımlarımız Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen tenisçilerle mücadele ettiler. 3’ü kadın 8’i erkek 11 takımla şampiyonaya katılan kulübümüzün senyör tenisçileri gerçekten büyük başarılar gösterdiler.

Resim önizlemesi

Takımlarımızın büyük kısmı gruplardan 1’inci olarak çıktılar, şampiyonluk yolunda da başarılı maçlar çıkardılar. Katılan, destek veren, şampiyon olan ve kupa alan, Adana’mızı, külümüzü başarıyla temsil eden tüm üyelerimizi, tüm sporcularımızı kutluyorum. ATDSK olarak bir şampiyonluk, bir ikincilik ve iki üçüncülük kupasını Adana’ya getirerek, müzemize yerleştirdik. Gerek performans, gerekse senyör tenisinde daha büyük başarılar için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Resim önizlemesi