Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar,12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı.
İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı milletimizin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan başkan Aydar mesajında şunları kaydetti. 

BİR KAHRAMANLIK DESYANI

"İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. Yıldönümünü kutluyoruz" dedi. Aydar, Yurdumuzun birçok yeri düşman işgali altındayken halkımız kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle ülkesi için zor şartlar altında bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken, Mehmet Akif Ersoy milletimize cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşımızı yazmıştır. İstiklal Marşı, halkımızın bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren, eşsiz bir eserdir. Mehmet Akif Ersoy, "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" derken; verilen mücadelenin zorluğunu ifade etmiştir. İstiklal Marşımız milletimizin Atatürk önderliğinde, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır.
Milletimizin daima ihtiyacı olan birlik ve kardeşlik için de, bazı yazarlarımızın da belirttiği gibi, ortak bir ideali ifade eden bir mutabakat belgesidir. Bizi biz yapan değerleri şiirsel bir bütünlük içinde yansıtarak, vatan, hürriyet ve istiklalin olmazsa olmazlarımız olduğuna işaret eder. İstiklal Marşımız, dün olduğu gibi bugün ve yarın da milletimizin tüm dünya insanlarına örnek ve ülkemizin lider ülke olarak en iyi şekilde hazırlanmasına ışık tutacaktır. Tüm şehitlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif'i rahmetle anıyorum. "