Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, “14 Eylül Dünya İlkyardım Günü” nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Saygılı, mesajında; Dünya İlk Yardım Günü’nün, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Federasyonu koordinasyonunda tüm ulusal Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri tarafından her yıl Eylül ayının ikinci cumartesi günü kutlandığını bildirdi.
Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Federasyonu tarafından bu yıl “Ayrımcılık ve Dışlanma Yapmadan Herkes için İlk Yardım” temasının belirlendiğini vurgulayan Saygılı, şunları kaydetti:

Resim önizlemesi
“İlk yardım yapabilen kişi sayısının artırılmasının yanında, her kesime ulaşarak toplumun tüm dezavantajlı kesimlerinin de ilk yardım öğrenmesi gerektiğini yani ayrım yapmadan ve hiçbir ferdi dışlamadan ilk yardım öğrenilmeli diyoruz. Nerede, ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmayan ilk yardım müdahalesi yapabilme konusunu, eğitimleri önemsiyoruz. Bu amaçla da bu yıl Adana’da yer alan Lions Kulüpleri işbirliğiyle Dünya İlk Yardım Gününü kutlayacağız.
Gençlik Meydanında gerçekleştirilecek kutlamada sıklıkla karşılaşılan kazalar için ilk yardım uygulamaları gösterilerek farkındalığı artırmayı ve herkes için ilkyardım eğitimi mesajı vermeyi hedefliyoruz.

Resim önizlemesi

Gençlik Meydanındaki etkinliğe davet

Tüm Adanalıları 14 Eylül Cumartesi günü saat 17.00-19.00 arasında Gençlik Meydanına bekliyoruz.”
Saygılı, İlkyardım eğitimlerine katılmak için Kızılay Adana İlk Yardım Eğitim Merkezine 03224571923 numaralı telefondan ulaşılabileceğini kaydetti.