Bağımsız Türkiye Partisi adayları da seçim çalışmaları kapsamında Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. BTP İl Başkanı Murat Şen, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Recep Taşkın, Seyhan Belediye Başkan Adayı Şahap Nardalı, ÇGC’yi ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.
ÇGC’nin yeni tesislerinde gerçekleşen ziyaret sırasında söz alan BTP İl Başkanı Murat Şen, Adana’nın geçmişteki günlerini aradığını, çok büyük sorunları bulunduğunu, Türkiye’nin 4.büyük vilayeti olma konumundan uzaklaştığını belirterek, “Büyük Türkiye Partisi Genel Başkanı’mız Sayın Haydar Baş’ın ekonomik politikalarını hayata geçirerek Adana’yı kalkındıracağız. Milli ekonomi modelleri uygulayacağız. Adana’nın işsizlik başta olmak üzere ekonomik ve kültürel anlamda da bir çok sorunu mevcut. Ayrıca çarpık yapılaşmanın getirdiği bir dizi sorunu da mevcut. Yaşanabilir bir kent için olmazsa olmazlardan birisi de kişi başına düşen yeşil alan miktarıdır. Adana bu alanda da kötü durumdadır. Uygulamaya koyacağımız projelerle daha yeşil bir Adana yaratacağız” dedi.
Son olarak açıklanan asgari ücret konusundaki görüşlerini açıklayan BTP İl Başkanı Şen, ülkemizdeki yoksulluk sınırı ve asgari yaşam sınırlarının hesaplanmalarında bir dizi yanlış yapıldığını, çarşı-pazardaki enflasyonun açıklananın çok üzerinde olduğunu belirterek, asgari ücretin en az 5 Bin TL olması gerektiğine dikkat çekti.
BTP Seyhan Belediye Başkanı Şahap Nardalı da yaptığı konuşmada, Adana’nın geri kalmışlığına dikkat çekti. Adana’nın Düşman İşgali’nden kurtuluşunda emeği geçen Şıh Cemil Nardalı’nın torunu olduğunu, babası Mesut Nardalı’nın da tanınmış birisi olduğunu dile getiren BTP Seyhan Belediye Başkan Adayı Şahap Nardalı, yerel yönetimlerde mutlak suretle belli plan ve program doğrultusunda çalışılmasını, milli ekonomik modellerin baz alınmasını dile getirdi. Yaşanabilir bir kent dokusunun sağlanması için çağdaş yapılaşma başta olmak üzere kent ekonomisinin de gelişmesi, sosyal ve kültürel alanda da progeler üretilmesi gerektiğini söyledi.
Bağımsız Türkiye Partisi İl Başkanı ve Belediye Başkan adaylarının ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, seçimlerin başta Adana olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını diledi. Esendemir her ardaya eşit mesafede olduklarını, Adana’ya hizmet edecek kadroların hiçbir ayrım gözetmeksizin çalışmaları gerektiğini, Adana’nın sorunlarının çözümü noktasında işbaşına gelecek kadrolara büyük görevler düştüğünü belirterek, başarılar diledi.