Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ile Milletvekili Adayları Ayhan Barut, Oya Tekin ve Bülent Maraklı Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek'i ziyaret ederek, seçim çalışmalarını ve esnafa yönelik projelerini anlatarak 24 Haziran Seçimleri'nde destek istediler.


Birlik Başkanı Nihat Sözütek, makamına gelen CHP 1.Sıra Adayı Ayhan Barut, 6.Sıra Adayı Av.Oya Tekin, 11.Sıra Adayı Av.Bülent Maraklı ve partililer ile birlikte Adana ESOB'a gelen heyeti Birlik Başkanı Nihat Sözütek, kapıda kucaklayarak karşıladı. Milletvekili Adayları Barut, Tekin ve Maraklı, Sözütek'in makamında kendisini bekleyen oda başkanları ile genel sekreterler ile de tokalaştıktan sonra yerlerini aldı.

Açılış konuşmasını yapan Milletvekili Adayı Barut, Adana ESOB ile her zaman yakın ilişkiler içerisinde olduklarını ve Merhum Efsane Başkan Kazım Barışık'ı da bir kez daha rahmetle andıklarını belirtirken, CHP iktidarında esnafın sıkıntılarının minimuma indirileceğini ve yüzlerin güleceğini müjdeledi. CHP olarak esnaf ve sanatkarların sorunları ile yakından ilgilendiklerini ve seçim projeleri arasında ayrı bir yer verdiklerini de ifade Başkan Barut, "Biz ESOB'u her zaman evimiz gibi gördük görmeye de devam ediyoruz. Genel Başkanımız da, Adana ziyaretinde Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce döneminde esnafla ilgili başta Esnaf Bakanlığı kurulması olmak üzere son derece güzel müjdeler verdi. Mezarda emekliliğe son, intibak yasası, mazot 3 lira olacak gibi onlarca projemiz var esnaf için. Suriyeli meselesini en mantıklı şekliyle mutlak çözeceğiz. Bu ülkede güzel şeyler olacak.Buna inanın ve bize destek verin"dedi.


CHP Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer de, bir cenazeye katılması nedeniyle ziyarete geç kaldığını ifade ederken, Başkan Sözütek'in nezdinde esnaf ve sanatkarlardan bugüne kadar gördüğü ilgi ve desteğe teşekkür etti.
Esnaflar da, basit usul gelir vergisine mutlaka dönülmesini, aksi durumda esnafın sıkıntısının bitmeyeceğini belirtirken, faizsiz ve uzun vadeli kredi verilmei, AVM'lere dur denilmesi, kayıt dışı ile sıkı mücadele edilmesi, akaryakıttan alınan yüksek ÖTV ve KDV'nin kaldırılmasını istediler.
Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, seçim sürecinde tüm partilere eşit mesafede olduklarını belirtirken, Milletvekili Adayları Barut, Tekin ve Maraklı'ya "Esnafın Bölgesel Sorunları" raporunu verirken, çözüm için destek istedi. Sözütek, CHP'li Milletvekili Adaylarına başarılar dileyerek uğurladı.