Türk Eğitim-Sen Adana 1 nolu Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı Öğretmen evi toplantı salonunda gerçekleşti. Tek liste halinde gidilen Genel kurula MHP Adana Milletvekilleri Muharrem Varlı Seyfettin Yılmaz, MHP Yüreğir İlçe Başkanı Yıldıray Şener,MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma,Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan yardımcısı Ramazan Akyürek,Çevre il ve ilçelerden gelen Türkiye Kamu Sen’e bağlı Sendika başkanlarının yanı sıra Adana Şube Başkanları ve çok sayıda üyeler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yaklaşık 20 dakikalık konuşma yapan Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Selahattin Dolgun,Hükümetin Milli, Eğitim Bakanlığında yaptığı yanlış politikaları eleştirerek Sarı Sendika diye adlandırdığı Memur Senin toplu masada Memurun haklarını savunamadığına değindi. Başkan Dolgun , ‘’Bizim fıtratımız adaleti, sevgiyi, iyiyi, güzeli, doğruyu, samimiyeti, hoş görüyü, yardımlaşmayı ve dayanışmayı ön görür. Üyelerinden aldığı güçle sendikamız haksızlıklara ve yanlışlıklara daima karşı çıkmıştır ve bundan sonra da çıkacaktır ’’dedi.


Sendikacılık anlayışlarının birleştirici ve bütünleyici olduğunu ifade eden Dolgun,konuşmasının devamında şunları söyledi: ‘‘İnsan onuruna yaraşır ve eşit işe eşit ücret için, toplumda tekrar saygınlığımızı kazanmak için, itilip horlanmaktan, sürgün ve kıyımdan, enflasyona ezilmekten kurtulmak için, haksız hukuksuz ve keyfi kararları önlemek için mücadele ediyoruz. Bizim sendikacılık anlayışımız birleştirici ve bütünleştiricidir. İnsanları fikrine, zikrine, dünya görüşüne ve siyasi tercihlerine göre katagorize etmeyi reddeden bir anlayıştır. Ama bunun yanında olmazsa olmazları olan, kırmızı çizgileri bulunan bir sendikacılıktır. Devletimizin milletimizle bölünmez bütünlüğü kırmızı çizgimizdir. Ana dilimiz Türkçemiz, olmazsa olmazımızdır. Hakkın, hukukun üstünlüğü, adaletin tesis edilmesi, mücadele azmimizin temel kaynağıdır. Türk Eğitim-Sen öğretmen, memur, hizmetli, şoför, teknisyen dâhil her kademe ve görevdeki eğitim camiasını kucaklar. Eğitimin ve ülkenin bugünkü sorunlar yumağına bir düğüm olmayı değil, sorunları çözen, çözümler getiren, sorunun değil çözümün paydaşı bir kurum olmayı hedefler. Bizim yolumuz hakkın, hakikatin, adaletin, vatan sevdası ile coşmanın ve bu yolda koşmanın yoludur.’dedi.
Ardından Kürsüye gelen Adana Milletvekilleri Seyfettin Yılmaz ve Muharrem Varlı kısa konuşmalar yaparak AKP Hükümetini eleştirdiler Tek liste halinde gidilen kongrede Mevcut Başkan Selahattin Dolgun Tekrar Başkan seçildi.