Yumurtalık Belediye Başkanlığının ev sahipliği yaptığı, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığının katkılarıyla düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında vatanımızın kazanılması ve bekası için gözlerini kırpmadan bayraklaşan şehitlerimizin aziz ruhları için mevlidi şerif okutuldu.

Mevlit ten sonra Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan Türk Sanat Müziği dinletisi, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Türk Sanat Müziği solistleri tarafından seslendirilerek akabinde İstiklal Marşı güzel okuma yarışması düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu yarışmada dereceye giren öğrencilere Yumurtalık Belediye Başkanlığınca hazırlanan hediyeler ilçe protokolü tarafından verildi. Etkinlik sonrası konuşan Başkan Filik, Türk'ün zafer ayı olan Ağustos ayının son zaferi kutlu olsun dedikten sonra bayrak ve vatan uğruna toprağa kanlarını akıtan şehitlerimiz bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz dedi.

İstiklal Marşı güzel okuma yarışmasına da değinen Filik, yarışmaya katılan çocuklarımız milli marşımızı bir Türk çocuğuna yakışır şekilde içten ve duygulu bir ruh haliyle okuyarak milli bilince sahip çocuklarımızı görünce ülkemizin geleceğine daha güvenle bakabiliyoruz. Bu nedenle İstiklal Marşı güzel okuma yarışmasını geleneksel hale getireceğiz dedi ve etkinliğe katılan Yumurtalıklı hemşerilerine gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.