Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu,teknik sorumlu Gürcan Aday ve antrenör Ersel Uzğuz, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nce (TOKİ) yapımına devam edilen Adana Şehir Stadyumu inşaatında incelemelerde bulundu.
Proje müdürü Osman Ünlü ile birlikte stadyumda gezerek incelenmede bulunan Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu, yüklenici firma yetkililerinden bilgi alarak, Adana Demirsporluların büyük bir heyecanla beklediği stadyumda sona gelindiğinin müjdesini verdi.
Başkan Mehmet Gökoğlu, Adana’nın Sarıçam İlçesi’nde 102 dönüm arazi üzerinde yapılan stadın çatı işinin de bitmesiyle 2018-2019 yılında hizmete girebileciğini ifade etti.

Satır içi resim 4
UEFA standartlarına uygun olarak son teknolojinin kullanıldığı 33 bin 994 kişi kapasiteli stadın, fiziki olarak yaklaşık yüzde 90, betonarme olarak da yüzde yüzlere ulaştığını ifade eden Başkan Mehmet Gökoğlu, “Yeni stadın hizmete girmesiyle birlikte Adana Demirspor taraftarının etkisini tüm Türkiye daha iyi hissedecektir.
Başkan Mehmet Gökoğlu “Devletimiz Adana’ya son derece modern bir stadyum planlamış ve artık sona doğru gelmiş durumdadır.Adana Demirspor Kulübü başkanı olarak yeni stadyumda Adana Demirspor Kulübü’ne ait bir yönetim kurulu odasının da mavi lacivertli kulübe tahsis edilmesini buradan devletimizin yetkililerinden talep ediyorum” dedi.

Satır içi resim 3

KAPASİTE
32.763 taraftar koltuğu
571 VIP (Loca) koltuk
196 Koltuk kapasiteli Şeref Tribünü
120 Basın koltuğu
172 Kişilik engelli seyirci alanı
172 Engelli refakatçi koltuğu
33 bin 994 toplam kişi sayısı