GÖLBAĞLILAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 2. OLAGAN KONGRESİNİ YAPTI

Adana’da en kalabalık üyeye sahip olan derneklerden birisi olan Gölbağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Olağan Kongresini yaptı.
Dernek binasında gerçekleşen 2. Olağan Kongresinde Mevcut Başkan Yusuf Sağdıç, tekrar seçilirken Kongrede birlik ve beraberlik mesajları verildi. Tek liste halinde gidilen kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kısa bir konuşma yapan mevcut başkan Yusuf Sağdıç, ikinci defa bu göreve laik gören üyelere teşekkür etti.Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Sağdıç,Dünyayı bir yıldır etkisi altına alan Covid 19 Virüsüne de değinerek herkesi Hijyen Maske Mesafe ve uyulması gereken Kuralları da hatırlattı.

Başkanlık bayrağı ikinci kez Yusuf Sağdıç'ta...
Ayrıca Baharı müjdeleyen Mart ayının gelmesi dolayısı ile görüşlerini bildiren Başkan sadıç , Nevruz Bayramı'nın geçmişten günümüze birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu içerisinde yaşamamıza vesile olan istisna günlerden bir tanesi olduğunu söyledi.
Bahar mevsiminin bolluk ve bereketini, toprağın dirilişini müjdeleyen Nevruz'un Türkiye'nin yanı sıra birçok ülkede de kutlandığını dile getiren Başkan Sadıç, "Kültürel farklılıklarımız bizleri ayrıştıran değil, aksine bütünleştiren unsurlardır. Farklılıklarımızı ve kültürel çeşitliliğimizi milletimizin birlik ve bütünlüğünü perçinleyen, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışma hissiyatını kuvvetlendiren zenginliğimiz olarak görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, baharın gelişini, doğanın uyanışını müjdeleyen, bolluk ve bereketin simgesi olan Nevruz Bayramı'nın ülkemize birlik, beraberlik ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, siz Gölbağlılar başta olmak üzere tüm hemşehrilerime sağlık, mutluluk, huzur ve bereket dolu yarınlar diliyorum" ifadelerini kullandı.