VALİ DEMİRTAŞ’IN “ BAYRAMLAR ÇOK ÖNEMLİ ÖZEL GÜNLERDİR”
Adana Valisi Mahmut Demiştaş, Ramazan bayramı sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı. Vali Demirtaş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi. “Sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği günler olan bayramlar; insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unutup kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin sevgi ve barışla harmanlandığı çok önemli ve özel günlerdir.
Terörün her türlüsüyle azim ve kararlılıkla mücadele ettiğimiz bir süreçte idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı vesilesi ile vurgulamak istiyorum ki birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik girişimler, beyhude bir çabadan öteye geçemeyecek, milli ve dini duyguları, inançları, örf ve adetleriyle ülkemiz tüm ferdiyle, millet olma şuurunu sonsuza dek muhafaza edecektir. Ramazan Bayramı’nın, toplumsal dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı pekiştireceğine olan inancım tamdır.
Millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde idrak ettiğimiz bayram sevinci ve coşkusuyla, sağlık, esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı, Mübarek Ramazan-ı Şerif boyunca tuttuğumuz oruçların ve ettiğimiz duaların kabulünü Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
Vatan uğruna canlarını feda eden minnet ve şükranlarımızı sunduğumuz Aziz Şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına sabır temenni ediyorum.”
Vatandaşlarımızın, Ramazan Bayramı’nı rahat, güvenli ve huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirtirken, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı'nı can-ı gönülden tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

ÜNÜVAR; “BAYRAMLARIN KIYMETİNİ BİLELİM, FIRSATI DEĞRELENDİRELİM"
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, dini ve milli duyguların zirveye ulaştığı bayramların, birlik ve beraberliğimizin tesisi için önemli bir fırsat olduğunu kaydetti.
Ünüvar, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramların; sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının güçlendiği, insanlar arasındaki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği müstesna günler olduğunu belirtti.
Bayramların, birleştirici gücüyle toplumu bütünleştiren, huzur ve sevinci artıran ortak bir paylaşım zemini olduğunun da altını çizen Ünüvar, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayını ve bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ni geride bırakırken, mübarek Ramazan Bayramı’na erişmenin mutluluğunu da hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlar, dünya meşgalesi arasında ihmal ettiğimiz ailemiz, arkadaşlarımız ve akrabalarımızın gönlünü almak için de önemli bir fırsattır. Bayramların kıymetini bilelim. Bu fırsatı çok iyi değerlendirerek, dargınlıklara, kırgınlıklara, küskünlüklere son vermeli, muhabbeti artırmalıyız.”
Ünüvar, Abdurrahim Karakoç’un "Âlem-i İslâm’a rahmet su gibi aksın, bayram olsun bayramlarınız. Evleriniz cennet kokusu gibi koksun, bayram olsun bayramlarınız" dizelerine de yer verdiği mesajına, "Ramazan Bayramı’nın ülkemizde sevgi, kardeşlik, huzur, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olmasını diliyor, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” ifadeleriyle son verdi.

TÜMER, “BAYRAMINIZ KARDEŞÇE OLSUN”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, milletin Ramazan Bayramı’nı kutladı. Bayramın birliğe, bütünlüğe ve kardeşlik duygularının pekişmesine müjde olmasını dileyen Tümer, Türkiye’nin içinde bulunduğu durum itibariyle daha çok huzura ihtiyaç duyduğunu vurguladı.
Alım gücü düşen vatandaşların hayat pahalılığı karşısında çaresiz kaldığını vurgulayan Tümer, yoksulluk nedeniyle binlerce ailenin çocuklarının isteklerini yerine getiremediğini, çocukları için bayramlık alamadığını vurguladı.
Türkiye’nin son yıllarda ekonomik ve sosyal potansiyelini iyi değerlendiremediğini, ayrıştırma ve ötekileştirme politikalarının vatandaşlar üzerinde ciddi bir yıkıma neden olduğunu belirten Tümer, “Ramazan Bayramı milletimiz için bir umut kapısı olsun. Türkiye, tarımda, sanayide, turizmde, insani değerlerde dünyanın en güzel ve en önemli ülkelerinden biri olmasına rağmen tüm bu alanlardaki potansiyelimizi maalesef doğru kullanamıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve atalarımızın yoksulluğa, yokluğa ve işgallere rağmen büyük bir mücadele örneği sergileyerek bize emanet ettiği, gelecek nesillere de sağlıklı bir şekilde teslim etmemiz gereken güzel ülkemizi hep birlikte, el ele, yürek yüreğe aydınlık yarınlara taşıyalım” dedi.
Adanalı hemşehrilerine ve basın mensuplarına da seslenen Tümer, "25. ve 26. dönem milletvekilliği görevim boyunca desteğinizi esirgemediniz. Hak, hukuk, adalet mücadelemizde asla yalnız değildik. Atatürk'ün gösterdiği hedefte yürümeye devam edeceğiz. Bu duygularla huzurlu, çağdaş, barış ve kardeşlik ikliminde bir bayram geçirmenizi diler, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım. İyi ki varsınız” şeklinde konuştu.

KARALAR; “ADANA VE TÜM İSLAM ALEMİNİN BAYRAMINI KUTLUYORUM”
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar Ramazan Bayramı mesajı yayınladı. Başkan Karalar mesajında tüm dünyada sevginin, mutluluğun ve kardeşliğin hâkim olduğu günlerin yaşanmasını diledi.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar mesajında kardeşlik, paylaşma ve mutluluk duygularının arttığı bu bayramda vatandaşlarımızın sevgiyle kucaklaşması gerektiğini söyledi. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi; “Bayramlar; toplum olarak birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularının en yoğun yaşandığı; sevgi, saygı ve hoşgörünün arttığı en anlamlı günlerimizdir. Mutlulukların yaşandığı, dargınların barıştığı, dayanışma duygularının yoğunlaştığı, barışın sağlandığı bu bayramda birbirimizi sevgiyle ve hoşgörüyle karşılamalıyız. Ramazan Bayramı’nın toplumumuzda bu duyguları daha da pekiştirmesini diliyorum. Seyhanlı kardeşlerim başta olmak üzere Adana ve tüm İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutlarken tüm dünyada sevginin, mutluluğun ve kardeşliğin hâkim olduğu günlerin yaşanmasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN ÇELİKCAN'DAN BAYRAM MESAJI
Ramazan Bayramı’nın huzur içinde geçmesini temenni eden Başkan Çelikcan "Bayramlarda küskünler barışmalı, yaşlılar ziyaret edilerek hayır duaları alınmalı ve çocukları da sevindirmeyi ihmal etmemeliyiz." dedi.
İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlayan Başkan Çelikcan bayramların neşe ve sevinç günü olduğunu belirterek "Bayramlar insanları kaynaştırıp bir araya getiren en güzel vesilelerdendir. Bayram; güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği günlerdir. Nihayetinde bayram bir sevinç ve neşe günüdür. O günde yardımlaşma ve kaynaşmanın en güzel örnekleri yaşanır." diyerek bayramın önemine değindi.
Başkan Çelikcan "Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin yaşanarak sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayram’ımız kutlu olsun." diyerek Ramazan Bayramı’nın huzur ve neşe içerisinde geçmesini temenni etti.

BOYDAK; “BAYRAMLAR PAYLAŞMANIN DAYANIŞMANIN FIRSATI”
Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Ramazan Bayramı için bir mesaj yayımladı.
Bayramlar paylaşmanın, dayanışmanın, hatırlamanın ve gönüllere girmenin eşsiz bir fırsatı olduğunu belirten Başkan Boydak, “Dini ve milli bayramlarımız millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha içten hissettiğimiz, mutluluklarımızı paylaştıklarımız günlerdir. Ceyhan halkının ve İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını kutlarım” dedi.
Başkan Boydak, mesajında “Rahmetiyle bizleri kucaklayan, şefkatiyle bizi bir araya toplayan on bir ayın sultanı Ramazan ayını geride bırakarak, sevinç, neşe ve kardeşlik duygularının dalga dalga yayıldığı Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı önemli günlerdir. Milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması dilekleriyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum" ifadelerini kullandı.

FİLİK; “BAYRAMLAR KARDEŞLİK HUKUKUNUN PEKİŞTİĞİ GÜNLERDİR”
Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Filik mesajında şöyle dedi: “Kardeşlik hukukumuzun pekiştiği bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Bizleri Mübarek Ramazan Bayramına kavuşturan Yüce Rabbime hamd olsun.
Bayramlar küskünlerin barıştığı, kardeşlik ortamının tesis edildiği, fitre vasıtasıyla yardımlaşma duygularının arttığı nadir günlerdendir. Ümidim odur ki bu duyguların sadece bayramlarla sınırlandırılmayarak tüm yıla hatta bir ömre sığdırılmasıdır.
Cumhurun gölgesinde, Devlet'in emrinde; Gerek ekonomik, gerek askeri, gerekse sosyal yönden daha da gelişmiş bir Türkiye'de nice bayramlara kavuşmak ümidiyle; bizlerin, huzurlu bir bayram geçirmemiz için, evlerinden, ailelerinden uzakta görevi başında olan güvenlik güçlerimiz ile vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere milletimizin bayramını kutluyorum.”

KOZAY’DAN “HAK, HUKUK ADALET” DİLEĞİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Av.Emrah Kozay, Ramazan Bayramı’nın hak, hukuk ve adaletin yeniden tesisine vesile olması temennisinde bulundu.
Av. Kozay, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, bayramların toplumsal birliği, beraberliği ve dayanışmayı pekiştiren anlamlı günler olduğunun altını çizerek, “Bayramlar insanları birleştiren, bütünleştiren ortak değerler etrafından toplayan özel günlerdir. Toplumumuzdaki ayrışmanın, kırgınlıkların, küskünlüklerin sonlanmasına ve yıllar boyunca uygulanan politikalara bağlı olarak yitirilen hak, hukuk ve adaletin yeniden sağlanmasına vesile olması dileğiyle tüm halkımızın Ramazan Bayramı’nı Adana İl Örgütü adına kutlarım” dedi.

“BAYRAMLAR SEVGİ BAĞLARINI GÜÇLENDİRİR”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ceyhan ilçe Başkanı Cemal Saim Çetenak Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesaj yayınladı. Başkan Çetenak, mesajında, insanlara erdem ve olgunluk kazandıran, sevgi, hoşgörü, sabır ve yardımlaşmanın en güzel örneklerine ülkemizde sık sık rastlanıldığını ifade etti. “Bayramlar sevgi bağlarını güçlendirir” diyen Saim Çetenak, açıklamasında şunları kaydetti.
"Müslüman kardeşlerimizin doya doya yaşadığı bu manevi iklimden sonra bayramın güzelliklerine ulaştık. Bu bayram ki şefkat ve merhamet duyguları deryalarla ölçülemez. Sevgi ve hoşgörü güzellikleriyle birbirimizi kucaklayalım. Böylece fakir öksüz yetişkin ve ihtiyaçlıların yaralarına merhem olunur.Yaşlı ve hastalarımızın gönülleri alınarak toplumumuz içersindeki sevgi bağlarının güçlenmesi sağlanır. Toplum olarak sevgi saygı huzur ve yardımlaşma yanında birlik ve beraberliğe çok fazla ihtiyacımız var. Bu mübarek Ramazan Bayramının tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi temennisiyle hemşehrilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

KUTLUCA, “BAYRAMLAR TOPLUMSAL DAYANIŞMA İÇİN ÖZEL FIRSATLARDIR”
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, toplumsal dayanışma için özel fırsatlar sunan mübarek Ramazan Ayını geride bırakarak, yeni bir bayrama ulaşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.
Ramazan Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınlayan Başkan Kutluca,
Bayramların; ihtilafların çözüme kavuşması, hiziplerin bitmesi, dargınlıkların unutulması, küsler arasındaki mesafelerin kalkması gereken özel zamanlar olduğunu ifade etti.
Kutluca açıklamasında şu görüşlere yer verdi.
“Milli ve manevi değerlerin pekiştirildiği, küçüklerin hatırlandığı, büyüklerin sayıldığı, kucaklaşmanın, kavuşmanın ve buluşmanın güzel bir davranış haline geldiği bayramların, milletimizin kültür hayatındaki önemi çok büyüktür.
Daha çok sevgi ve karşılıklı saygıyla; bir arada yaşayarak, millet olarak hep birlikte geleceğe yürümenin muazzam cazibesi çerçevesinde bu zamana kadar hep beraber kutladığımız bayramları, ayrışmaya ve bölünmeye geçit vermeden yine bir bütün olarak bundan sonra da kutlayacağımızı biliyor ve buna sonuna kadar inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın her yöresindeki aziz vatandaşlarımızın, Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, Milletimize ve İslam Alemine huzur, saadet ve güzellikler getirmesini diliyorum.’’

AKAN; “BAYRAMLAR ÖZEL GÜNLERDİR”
AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan’ın Ramazan Bayramı Mesajı
Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma duygularının en yoğun yaşandığı Mübarek Ramazan Ayı’nın sonunda bir bayrama daha ulaşmanın mutluluk ve coşkusunu millet olarak hep birlikte yaşadıklarını söyledi.
Bayramların kırılan gönüllerin onarıldığı, küskünlüklerin ve dargınlıkların geride bırakılması bakımından, toplumsal kaynaşmanın en önemli anları olduğunu vurgulayan Akan, “Bayramlar saygının, sevginin ve hoşgörünün, milli ve manevi değerlerimizin daha yoğun yaşandığı özel günlerdir” dedi.
Akan, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının bayramlarda olduğu gibi yılın tüm günlerinde de, büyüklere saygı, küçüklere sevgi ve toplumun tüm kesimlerinin bir birbirine karşı hoşgörü içerisinde olmasına değinerek “Mübarek Ramazan Bayramı’nın ilimize, ülkemize, ve tüm İslam alemine huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

ŞENER; “BAYRAMLAR BİZİ BİRBİRİMİZE BAĞLIYOR”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yüreğir İlçe Teşkilatı adına Başkan Yıldıray Şener, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yıldıray Şener’in kutlama mesajı şöyle: “Mübarek Ramazan ayının manevi hazzını ve kutsiyetini ibadetlerle idrak ederek bayrama ulaşmanın gönül huzurunu milletçe yaşıyoruz. Bir ay boyunca Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanmak ve rahmetinden faydalanmak için tuttuğumuz oruçlardan sonra, bayram günlerine kavuşmak mutluluk vericidir. Bayramlar bizi birbirimize bağlayan, kucaklaşmayı ve hatırlamayı önceliğine alan müstesna ve seçkin bir zamana işaret eder. Bayram; paylaşmanın, dayanışmanın, hatırlamanın ve gönüllere girmenin eşsiz bir fırsatıdır. Dostluğun, yakınlığın, hal ve hatır sormanın manevi miladıdır. Bayram süresince büyükler ziyaret edilecek, küçükler sevindirilecek, umutlar tazelenecektir. Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, milleti iyilikte, doğrulukta ve hayırda buluşturmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Vatanımızın her yöresinde; gülümseyen yüzler, sevinen kalpler, birleşen eller, dua eden diller eşliğinde kutlanacak bayram günlerinin, İslam Dünyasının içine düştüğü karanlık ve sancılı süreçten kurtulması için bir başlangıç olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimin, aziz milletimizin ve İslam coğrafyasının Mübarek Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.”

SÖZÜTEK: "BAYRAMLAR, KARDEŞÇE KUCAKLAŞMA GÜNÜDÜR"
Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, tüm ulusumuzun, esnaf ve sanatkârlarımız ile vatandaşlarımızın Ramazan Bayram'ını yayınladığı mesaj ile kutladı.
Sözütek, bayram mesajında şöyle dedi:
"Birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmez değerlerinden olan bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının da perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Bayramlar, barış demektir.
Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramları yine güzel günlerde birlik ve beraberlik içinde geçirmek dileğiyle, başta bu vatan için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizin yakınlarının, gazilerimizin, esnaf ve sanatkârlarımız ile vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum"

KIZIL; “BAYRAMA KAVUŞMANIN BİR KEZ DAHA MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.
Başkan Mustafa Uğur Kızıl Ramazan Bayramı nedeniyle Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak başta İslam Alemi olmak üzere, tüm Türkiye’nin ve siyah-beyazlı camianın bayramını kutladı.
Başkan Kızıl mesajında, “Birlik ve beraberliğimizin en güzel şekilde tezahür ettiği Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sevginin, saygının, hoşgörünün, beraberliğimizin pekişmesine vesile olan Ramazan Bayramı’nın, İslam Alemine, tüm insanlığa, ülkemize, Adana’mıza, camiamıza barış, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

BAYRAK’TAN BAYRAM MESAJI
Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, bayramların birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek daim kıldığını söyledi.
Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayan Özel Adana Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, yardımlaşma, kardeşlik duygularının zirveye çıktığı bir Ramazan ayının daha tamamlandığını belirterek, ‘Asırlardır millet olarak milli ve dini duyguların en güçlü şekilde yaşandığı Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu çok şükür yine yaşıyoruz” dedi. Bayrak, bayramların gönül kapılarımızı açtığını, muhtaca yardım elinin uzatıldığını hatırlatarak, “Bu bayramda kimsesizlerin kimsesi olmalı, kırık gönülleri almalı, sevdiklerimizi ve büyüklerimizi unutmamalıyız. İşte o zaman bayramımız bayram olur” dedi.
27. Dönem Genel Seçimleri için AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı da olan Dr. Halis Bayrak, Ramazan ayının ayrıca Türkiye için çok önemli olan seçim atmosferinde geçtiğini belirterek, “Dünyada İstiklaline ve İstikbaline düşkünlüğüyle dünyada eşi benzeri olmayan aziz milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozarak gerekli cevabı sandıkta verecektir. Er birleşince, şer de birleşirmiş. 7 cihana karşı varlık savaşını imanıyla yenen ve 15 Temmuz’da iradesine sahip çıkarak ecdadını utandırmayan milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye Cumhuriyeti’nin 1. Başkanı yaparak bizlere çifte bayram yaşatacağına inancım tam” dedi. Bayrak, bu seçimin Türkiye için bir dönüm noktası olduğunun altını çizerek, “24 Haziran’da Türkiye vesayetten kurtulacak. Bu yüzden birçok koldan saldırıyorlar ancak nafile. Vakit Türkiye vakti” dedi.
Bayrak mesajında son olarak, her günün bayram sevinciyle geçmesini temenni ederek, “Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Ramazan Bayramımızı kutluyor, tüm İslam âlemi ve ülkemiz için barışa, huzura ve zaferlere vesile olmasını diliyorum” dedi.

AKSOY, “BAYRAMLAR BİRLİĞİMİZİN GÜÇLENMESİNE VESİLEDİR”
AK Parti Adana Milletvekili Adayı Muhammed Aksoy Ramazan Bayramı Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayınladı; Aksoy mesajında şunları kaydetti.
“Manevi güzelliklerin en üst düzeyde yaşandığı, rahmetin, bereketin ve şefaatin müjdelendiği mübarek bir Ramazan ayını daha geride bırakmanın ve bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarına işaret eden Aksoy, “Bayramlar, aynı dinin, aynı inancın neşesinde insanları birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren ve kırgınlıkları onaran ilahi bir armağandır” dedi.
Aksoy, bayramların bir ve birlik olmanın yanı sıra daha güçlü bir millet olmanın vesilesi olduğunu vurgulayarak “Huzurumuzu bozmak isteyenlere, birlik ve beraberliğimizi yok etmek isteyenlere karşı millet olarak, kardeşlik duyguları içerisinde huzurlu bir bayramı gelecek günlere taşımalıyız. Yaşamımızı renklendiren bayramlar, üzüntünün ve kederin yerini mutluluğa, dostluk bağlarımızı zedelemek isteyenlere karşı daha diri durmaya ve millet olarak birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi yolunda büyük bir fırsattır” ifadelerini kullandı.
Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı yürekten tebrik ettiğini belirten Aksoy, “Millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi en üst seviyede olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyor, tüm vatandaşlarımıza esenlikler diliyorum” dedi.