Haftalık, on beş günlük ve aylık gazeteler ile internet sitelerinin olarak ortak hareket etme amacıyla kurdukları Yerel Medya Güç Birliği Platformu'nun Başkanı Kamil Yalçın Göl ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti İl Başkanı Ozan Gülaçtı’yı ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Gülaçtı, Platform Başkanı Kamil Yalçın Göl-Artı Haber Gazetesi ve yöneticileri Hasan Hüseyin Türk-Sportürk Adana Gazetesi, Bünyamin Aka-Adana Gözcü Gazetesi, İsmet Tanlı- Güney Gündemi Gazetesi, Mehmet Tatlı- Urfa Çukurova Posta Gazetesi yetkilileri ile yerel basının son durumunu, yerel yönetimlerden beklentileri ile ilgili sohbet ettiler.

Resim önizlemesi

“YEREL BASININ ÖNEMİ İNKÂR EDİLEMEZ”

AK Parti İl Başkanı Ozan Gülaçtı yerel basının zor koşullar altında önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayarak, “Biz yerel basınımıza çok değer veriyor ve önemsiyoruz. Son alınan kararlar sonrası yaşadığınız sorunlarınızın da farkındayız. Diliyorum ki Adana basını önümüzdeki süreçte daha güçlü bir duruma gelecek ve halkın haber alma hakkını kullanmasına önemli katkılar koyacaktır. Yerel Basın Güçbirliği Platformunu oluşturarak önemli bir birliktelik sağlamışsınız. Bu birliktelik beraberinde birçok sorunun çözümüne de katkı koyacaktır. Biz de elimizden geldiğince yerel basınımıza hiçbir ayrım yapmadan destek olmayı sürdüreceğiz. Adana’da yer alan belediyelerimiz ile STK’ların yerel basınımıza sahip çıkarak destek vermelerini diliyoruz” dedi.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu Başkanı Kamil Yalçın Göl ile yöneticiler, AK Parti İl Başkanı Ozan Gülaçtı’ya ilgi ve desteğinden dolayı teşekkür etti.