Adana'da, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde 'Biz fırıldak değiliz', 'Bu tekere çomak sokmayın' sloganıyla gündeme gelen, sosyal medyada en çok takip edilen bağımsız milletvekili adayı olan ancak kazanamayan, 29 Mart 2009'daki yerel seçimler için de Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda 'bağımsız aday' olan Abdurrahman Boztaş, gece saatlerinde evinde kalp krizi geçirdi. Aile bireylerinin ihbarı üzerine eve gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, Boztaş'ın hayatını kaybettiği saptandı.

 

abdurrahman boztaş - uludağ sözlük

MESLEKTAŞLARINI ÜZDÜ

Kentte uzun yıllar yerel medyada görev yapan sürekli basın kartı sahibi Abdurrahman Boztaş, son yıllarda 'Her şeyi bilen adam' programlarıyla izleyicinin karşısına çıkıyordu. Kentte görev yapan gazeteciler ve protokol tarafından sevilen Boztaş'ın ölümü, meslektaşlarını üzdü.Emektar gazetecinin ölüm haberini alan meslektaşları, üzüntülerini sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla dile getirdi. Boztaş'ın cenazesi bugün öğle namazını müteakip Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bağlantısız Aday Abdurrahman Boztaş'ın Seçim Sloğanı:

Elit Haber ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Mekanın cennet olsun, yüreği temiz hocam. Seni unutmayacağız.