Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, seçim ziyaretleri kapsamında Şahin Özbilen Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Ceyhan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ali Alper Boydak, seçim çalışmalarını esnaf ziyaretleri, ev ve mahalle toplantıları, okul gezileriyle aralıksız sürdürüyor. Vatandaşların içerisinden biran dahi çıkmayan Başkan Boydak'ın, Şahin Özbilen Mahallesi'nde düzenlediği mahalle toplantısı mitinge dönüştü.

Başkan Boydak'ı, samimiyetle karşılayan mahalle sakinleri “ Millet İttifakı'nın adaylarını tanımıyoruz, seçim zamanı bizlere yakın olmaya çalışıyorlar fakat Ali Alper Boydak içimizden biri bu toprağın çocuğu ve babasının oğlu, bizler vatanını seven insanlarız ve her zaman başkanımızın yanındayız” dedi.

BAŞKAN BOYDAK: BÜYÜK PROJELERİ BAKANLIKLARIN BÜTÇESİYLE HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Vatandaşların yoğun ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Boydak, Ceyhan'ı önümüzdeki beş yıl içerisinde güzel günler beklediğini belirterek, ''Hepinizin bildiği üzere bir buçuk yıllık ara bir dönemde görevi devraldım. Önümüzdeki beş yıllık görev süresi için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirildim. Cumhurbaşkanımız Ceyhan'ı ve Adana'yı ne kadar önemsediğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir buçuk yıllık görev süremizde yapacağımız projelerin altyapısını bakanlıklar nezdinde gerçekleştirdik. Kentsel Dönüşüm, Ceyhan Nehri Islahı gibi büyük projelerimiz belediyenin bütçesiyle yapmak neredeyse imkansız. Bu projelerimizi bakanlıklarımızın yatırım programı kapmasında hayata geçireceğiz'' dedi.
Başkan Boydak konuşmasının ardından mahalle muhtarı ve vatandaşların taleplerini dinledi.

CEYHAN BELEDİYESİ'NDEN ''SIFIR ATIK PROJESİNE '' TAM DESTEK

Öte yandan Ceyhan Belediyesi sıfır atık projesi kapsamında, tarihi dokuyu ve kültür mirası Yılankale'de CeyBis ve ABİT ile birlikte çevre temizliği yaptı.
Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi'ne desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak'ın talimatları doğrultusunda kültür mirası Yılankale'de CeyBis ve ABİT ile birlikte çevre temizliği gerçekleştirildi.


Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, Ceyhan'ın artık sıfır atıkla yönetilen şehirlerden bir tanesi haline geldiğini ifade ederek, “Ülkemiz genelinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından başlatılan sıfır atık projesine biz de kurum olarak katılıyoruz. Öncelikle kendi kurum binalarımızda sıfır atık projesi ile ilgili olarak atıkların kaynağında ayrıştırılması için gerekli olan ekip ve ekipmanlarımızı oluşturduk. Belediye binamızı bu atıkların kaynağında ayrıştırılabilecek şekilde düzenlemesini gerçekleştirdik. Bugünde belediye personellerimiz, gönüllü vatandaşlarımız, CeyBis ve ABİT gruplarının katılımlarıyla kültür mirasımız Yılankale'de çevre temizliği gerçekleştirdik'' dedi.