Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümünde Çukurova’da da anıldı. Çukurova Belediyesi bahçesinde düzenlenen etkinlik saatler 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Tarih öğretmeni Semra Peynirci’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından söz alan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Büyük Önder Atatürk’ü özlem ve saygıyla andığımızı belirtti.

Resim önizlemesi

Başkan Soner Çetin, “Biraz önce saygı duruşunda çocuklarımıza baktım, onların ne hissettiğini anlamaya çalıştım. Gördüm ki bu çocuklar Atatürk sevgisiyle yetişiyor. Kreş yöneticilerimize, öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Ağaç yaşken eğilir. Atatürk ilkelerine, dünyanın en büyük devrimcisinin devrimlerine sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Büyük Önder Atatürk’ün, ‘Benim iki büyük eserim var diyor; biri Türkiye Çumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” dediğini hatırlatan Başkan Soner Çetin, “Her ikisi de yüzüncü yaşını kutluyor. Cumhuriyetin yüzüncü yaşını büyük bir coşkuyla kutladık. Gün geçtikçe Atatürk’ün değeri daha iyi anlaşılıyor. Çok erken kaybedilmiş büyük bir lider. Belki biraz daha yaşasaydı başka devrimleri de hayata geçirecekti. Belki de bugün Cuma hutbelerinde adı anılırdı. Şikayet ettiğimiz cumhuriyet düşmanları, Atatürk düşmanları olmazdı. Şimdi görev bize düşüyor. Onun bıraktığı bayrağı aldık, 85 yıldır taşıyoruz ve taşımaya devam edeceğiz. Bir kez daha büyük önderi saygıyla özlemle ve minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin’in konuşmasının ardından Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşleri öğrencilerinin gösterileri büyük bir beğeniyle izlendi. Gösterilerin ardından Başkan Soner Çetin ve çocuklar belediye bahçesinde bulunan Anıtkabir maketine karanfil bıraktılar.