24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, seçim çalışmalarına son sürat devam eden ve toplumun tüm kesimlerine ulaşan Cahit Öztok, Cumhur İttifakına destek isterken, diğer taraftan da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sesi gür bir MHP için partisine oy istiyor. Karataş, Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerini karış karış gezen ve vatandaşlarla, esnaf ve çiftçilerle bir araya gelen MHP Adana 3. Sıra Milletvekili adayı Cahit Öztok, partisinin seçim beyannamesinde halka sunduğu Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma konusunda bilgeler verdi. Öztok, Ülkemiz için stratejik öneme sahip buğday, mısır, pamuk, soya, ayçiçeği, fındık, üzüm, incir, kayısı, zeytin ve yer fıstığı ve enerji bitkileri gibi özel destekleme programlarını hayata geçireceğiz ve fiyat garantisi altına alacağız. Ayrıca bölgesel turizmin canlanması için yapısal sorunların öncelikle çözeceğiz. Karataş ve Yumurtalık sahil ilçelerimizin yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olması için başta Turizm Teşvik Kanunu, İş Kanunu ve Kıyı-kenar kanunu olmak üzere sektörle ilgili diğer kanunlardaki değişiklikleri de kapsayan bir turizm çerçeve kanunu mutlaka çıkartacağız” diye konuştu.

ÇİFTÇİLERLE BULUŞTULAR

MHP Adana 3. Sıra Milletvekili adayı Cahit Öztok, beraberinde Milletvekili adayları Yusuf Baş, Çağrı Şahin ve Firdevs Cingözler ile birlikte kentin en eski Çiftçi kurumları arasında yer alan Adana Çiftçiler Birliğini ziyaret etti.

“EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ SANAYİDİR”

Parlamentoya gittiği takdirde gerçekleştireceği projeler hakkında bilgiler veren MHP Adana 3. Sıra Milletvekili Cahit Öztok, özellikle bölge üreticilerinin desteklenmesi ve sağlıklı beslenme açısından narenciyenin tanıtımı için çalışmalar yapacağını söyledi. Adana’nın 162 kilometrelik bir sahil şeridinin turizme kazandırılması gerektiğini Öztok, “Türkiye ekonomisinin lokomotifi sanayidir. 1 milyar dolarlık bir sanayi tesisinde 100 kişi çalışıyor. Hizmet sektörü işsizliğin azaltılmasında en büyük faktördür. Turizmde bir hizmet sektörüdür, seçildiğim takdirde tüm bu konuların takipçisi olacağız” diye konuştu.

ÇİFTÇİ KESİMİNİN BEKLENTİLERİNİ ANLATTI

Güney Yüreğir Sulama Birliği (GYSB)’nin eski Başkanı İhsan Oğuz Beyarslan, Çukurova Sulama Birlikleri Derneği (ÇUSUDER) Başkanı Faruk Yaşar Umar,  Adana Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Nur Özkan, Gazi Sulama Birliği eski Başkanı Hüseyin Avni Şahin, Adana eski milletvekili Cevher Cevheri, Çiftçi Mehmet Yaltır’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, MHP milletvekili adaylarına çiftçi kesiminin beklentilerini aktardı.Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, DSİ Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile meclisleri ve yönetimleri feshedilen Sulama Birlikleri’nin bir adım sonrasında özelleştirilmesinden endişe ettiklerini sözlerine ekledi. Başkan Doğru, MHP Milletvekili adaylarına seçim çalışmalarında başarı dileklerini de iletti.