İzinsiz şekilde çakar lamba kullanan ya da emniyet şeridini ihlal eden sürücülere geçit yok. Son olarak 81 ilde 01-26 Ocak 2024 tarihleri arasında izinsiz çakar lamba kullanan ve emniyet şeridini ihlal edenlere yönelik denetimler gerçekleştirildi.

81 İLDE ÇAKARLI ARAÇ DENETİMİ

Denetimlerde 807 aracın çakarları söküldü. Çakarları sökülen araç sahiplerine ise toplamda 5 milyon 196 bin TL para cezası uygulandı. Operasyonun detayları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından paylaşıldı.

81 ilde çakarlı araç denetimi: 5.1 milyon TL para cezası kesildi - Resim : 1

807 ARAÇ TESPİT EDİLDİ: 5 MİLYON 196 BİN TL CEZA KESİLDİ

Denetimlerin süreceğini bildiren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaşımı şu şekilde:

“Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak Kullanan (Çakar Lamba) ya da Emniyet Şeridini İhlal Eden Sürücülere Karşı Denetimlerimiz Aralıksız Sürecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı koordinesinde, 81 iş Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince 01-26 Ocak 2024 tarihleri arasında “Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan” kişilere karşı yapılan denetimlerde;

81 ilde çakarlı araç denetimi: 5.1 milyon TL para cezası kesildi - Resim : 2

807 sürücü tespit edildi ve araçlarındaki ışıklı ve sesli uyarı işareti bulunan cihazlar (çakar lambalar) söktürüldü, 5 milyon 196 Bin TL para cezası uygulandı. Her zaman ifade ettiğimiz gibi, trafikte önceliğimiz: Önce insan Görevi sırasında Işıklı ya da Sesli Uyarı İşareti Bulunan Cihazları kullanan ambulans, itfaiye ve polis gibi araçlarımızın trafikteki önceliği, insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir"

81 ilde dev denetim! Çakar lamba kullanan 807 sürücüye 5 milyon 196 bin lira para cezası uygulandı

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.