Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (CEGEM) sayesinde üniversiteyi kazanan öğrencilerle bir araya geldi. Merkez bünyesinde eğitim-öğretim gören Ceyhanlı öğrenciler, üniversitelerine gitmeden önce büyük bir vefa örneği göstererek Başkan Hülya Erdem’i makamında ziyaret etti.

Resim önizlemesi

“EVLATLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”
CEGEM’in Ceyhanlı ailelerin çocukları için çok önemli bir merkez olduğunu kaydeden Başkan Hülya Erdem, ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları sayesinde üniversiteyi kazanan öğrencilere her geçen yıl yenilerinin eklendiğini vurguladı. Başkan Hülya Erdem, ayrıca 2023-2024 eğitim-öğretim yılının tüm öğrenciler, aileler, öğretmenler ve eğitim camiası için hayırlı-uğurlu olmasını diledi.
Geleceği şekillendirecek Ceyhanlı evlatlarıyla gurur duyduğunu belirten Başkan Hülya Erdem, “Üniversite yolculuğu öncesi misafir ettiğimiz öğrencilerimizi sevgiyle kucakladık. Tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum. Üniversite hayatları boyunca da desteklerimizi esirgemeyeceğiz” dedi.

Resim önizlemesi

“DAHA ÇOK ÇOCUĞUMUZ ÜNİVERSİTELİ OLACAK”
Yeni yerine taşınan CEGEM bünyesinde 12. sınıf ve mezun öğrencilere yönelik üniversite hazırlık kursunda 2 yıl üst üste derece kaydeden Başkan Hülya Erdem, CEGEM’de haftanın 6 günü eğitimlerin devam ettiğini, 300 öğrenci kapasitesiyle yeni döneme başlayan merkezde, her hafta ders başında Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile öğrencilerin kurum dışında girecekleri Türkiye geneli sınavları da CEGEM kapsamında ücretsiz gerçekleştirdiklerini vurguladı. Başkan Hülya Erdem, “CEGEM’li öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Başarım çıtamızı her geçen gün yukarılara taşımanın onurunu yaşıyoruz. Ceyhanlı gençlerimize güveniyoruz. Daha çok çocuğumuzu üniversiteli yapmanın heyecanını taşıyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN ERDEM’E TEŞEKKÜR
Öğrencilere üniversiteye ilk yolculuk bavullarıyla birlikte çeşitli hediyeler sunan Başkan Hülya Erdem’e konuk olan ve teşekkür eden öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansırken Ceyhan’ı üniversitelerinde en iyi şekilde temsil etmenin sözünü verdiler.