AK Parti Ceyhan ilçe Başkanı Cemal Saim Çetenak, “Gözbebeğimiz ve geleceğimiz olan tüm Öğrencilerimize ve Saygıdeğer Öğretmenlerimize başarılı bir Eğitim Öğretim yılı diliyorum” dedi. Saim Çetenak, Ülke olarak çok büyük ideallerimiz olduğunu, bu sebeple geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa edecek olan gençlerimizin ve çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilebilmesinde aile ve okul başta olmak üzere toplumumuzun her kesimine çok büyük görevler düştüğünü belirtti.
2018–2019 Eğitim Öğretim yılının başlangıcı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınlayan Başkan Çetenak, mesajında şu görüşlere yer verdi;

"EN ÖNLERDE YER ALMALIYIZ"

“Ülkemizin dört bir yanında milyonlarca öğrencimiz, aileleri ve öğretmenlerimizle birlikte 2018–2019 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanını yaşamaktadır. Ülkemizin ve aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi, bizim için en büyük önceliktir. Yaşadığımız bilgi çağında, eğitim ve bilgiye erişim çok fazla önem kazanmıştır. Dünya ülkeleri bilgiye erişme, teknolojiyi geliştirme ve yetişmiş insan kazanmak için adeta yarış içerisindedirler. Türkiye olarak bizimde dünyada yaşanan bu yarışta geri kalmadan, en önlerde yer almamız gerekmektedir. Güçlü ve Lider bir Türkiye, ancak çok iyi eğitim görmüş, bizleri muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıyacak yetişmiş kadrolarla mümkün olacaktır.
Bu sebeple tüm imkânlarımızı, ülkemizi geleceğe başarıyla taşıyacak parlak bir nesil yetiştirmek için seferber etmekteyiz. Bu sorumlukla hareket eden AK Parti İktidarında, bir eğitim seferberliği ilan edilerek, ülkemizde eğitim alanında çok büyük gelişmeler kaydedilmiştir.
Eğitim her zaman için birinci önceliğimiz olmuştur. Bu sebeple her zaman en çok bütçe eğitime ayrılmıştır. Eğitim ve öğretimi, nitelik ve nicelik bakımından daha iyi seviyelere taşımak için çok büyük yatırımlar yapılmaktadır. Binlerce okul, derslik, kütüphane, laboratuvar kurulmuş, spor salonları, yurtlar inşa edilmiş ve okullarımız bilişim teknolojilerin imkânları ile donatılmıştır. Devrim niteliğindeki Fatih projesi ile teknolojinin imkânları eğitim sistemimize uyarlanarak öğrencilerimize sunulan eğitim öğretim kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmaktadır. Okullarımızın ve dersliklerimizin fiziki şartları iyileştirilmiş, ders kitapları ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanmıştır. Çocuklarının okul masraflarını karşılamakta zorlanan ailelere, şartlı eğitim yardımı uygulaması getirilerek çocuklarımızın Eğitim Öğretimden geri kalması engellenmiştir. Her ilimize en az bir üniversite kurulmuştur. Öğrencilerimize verilen burs miktarları çok büyük oranda arttırılmıştır. Yüz binlerce kız çocuğumuz eğitime kazandırılmıştır. Öğrencilerimizin yetenekleri ve tercihleri doğrultusunda eğitim alabilme imkânı sunulmaktadır. Çocuklarımıza yapılan yatırımın, geleceğimize yapıldığı bilinciyle eğitim ve öğretimimize verdiğimiz önemle, bu alandaki çalışmalarımız artarak devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, gözbebeğimiz ve aydınlık geleceğimiz olan tüm öğrencilerimizin, saygıdeğer öğretmenlerimizin ve fedakâr ailelerimizin yeni Eğitim- Öğretim yılını kutlar, ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim.”