CEYHAN'DA ÇOCUK OYUN PARKLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Ceyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ceyhan genelinde bulunan oyun parklarını özel dezenfektanlarla yıkadı.
Ceyhan Belediyesi ekipleri , periyodik temizlik çalışmaları kapsamında gece gündüz demeden tertemiz bir Ceyhan için mücadele veriyor. Vatandaşların ve çocukların yaşam alanlarında kirliliğin en aza indirilmesi konusunda hassasiyetle çalışmalarını sürdüren ekipler, çocukların vazgeçilmezi parkların daha hijyenik olması için var gücü ile çalışıyor.

Resim önizlemesi

“ÇOCUKLARIN VE AİLELERİN GÖNLÜ RAHAT OLSUN”

Ailelerin ve çocukların gönül rahatlığıyla parklarda vakit geçirebileceklerine dile getiren Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Çocuklarımızı ve ailelerini Covid-19 salgınına karşı korumak adına sürecin başından itibaren bir çok önlem aldık. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz parklarda yoğun temizlik ve dezenfekte çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Resim önizlemesi

Bu anlamda gerek çocuklarımızın gerekse ailelerimizin sağlığını önemsiyoruz. Çünkü parklarımızı daha sağlıklı ve güvenli hale getiriyoruz. Çocuklarımızın sağlığı ve mutluluğu bizim için çok önemlidir” dedi.

Resim önizlemesi

CEYHAN'DA ÇÖP KONTEYNERLARI İLAÇLANDI

Bu arada Ceyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz sıcağında kötü kokuları engellemek ve haşere, mikrop üreme alanlarını ortadan kaldırmak için çöp konteynerlerini ilaçlı su ile temizliyor.
Ceyhan'da yaz aylarının aşırı sıcak geçmesinden dolayı çalışmalarını yoğunlaştıran Ceyhan Belediyesi Temizlik İşleri Ekipleri, çöp konteynerlerini özel solisyon ilaçlarla temizliyor. Yaz sıcağında halkın kötü kokulardan rahatsız olmasını istemeyen ve mikrop üreme alanlarını ortadan kaldırmayı amaçlayan Ceyhan Belediyesi ekipleri bu konudaki çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Resim önizlemesi

"Önceliğimiz halkımızın sağlığı"

Her zaman vatandaşın sağlığını düşündüklerini ifade eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, "İlçemizde bulunan bütün çöp konteynerlerimizi, yerinde yıkayarak, özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz kullandıkları kimyasallarla çöp konteynerlerindeki sinek oluşumu önleniyor ve ayrıca kullandığımız parfümlerle konteynerlere güzel bir koku bırakıyoruz. Bu çalışma ile sadece konteynerlerin temizliği değil, ceyhan içinde çeşitli atıklardan kaynaklanan kirli noktalarda da bu dezenfekte işlemi sağlanacaktır. Çevre kirliliğini önlemek amacı ile vatandaşlarımızdan isteğimiz sizler de katı atıkları çöp konteynerlarına atmayı ihmal etmeyin. Çünkü önceliğimiz halkımızın sağlığıdır” dedi.

Resim önizlemesi