Başkan Esendemir’in kayınbabası toprağa verildi

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir’in kayınbabası eşi Fügen Esendemir'in değerli babası İsmail Sefa Eşme (92) vefat etti. Eşme, Kabasakal’daki aile mezarlığına pandemi kurallarına dikkat edilerek toprağa verildi.
Cenaze törenine ÇGC Başkanvekili Mustafa Özke, Başkan Yardımcısı Yasemin Atasoy, Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer, Yönetim kurulu üyesi Vahap Ünkat, ÇGC Müdürü Yusuf Aslan, Toros Gazetesi İmtiyaz Sahibi Erden Arat ve Toros Gazetesi çalışanları, ASGD Genel Sekreteri Zeynep Ordu, CRT Medya Onursal Başkanı Şahin Özer, TBMM 26. Dönem Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, ÇGC önceki dönem Başkanvekili Sait Güleç, ÇGC önceki dönem Genel Sekreteri M.Ömer Üney, Esendemir ve Eşme aile fertleri ile merhumun sevenleri katıldı.

Resim önizlemesi
Adana'nın eşraf ailelerinden ve sevilen simalarından olan İsmail Sefa Eşme (Kolacı Sefa) hayırseverliği ve dürüstlüğü ile herkesin gönlünde yer etmişti.

Resim önizlemesi

Eyüp Aslan, vefatının 40.gününde düzenlenen mevlid töreniyle anıldı

Öte yandan Güney Sanayi Fabrikası’nın elektrik ustalarından, Doğumevi/İstiklal/Hurmalı Mahallelerinin sevilen simalarından EYÜP ASLAN, vefatının 40.gününde düzenlenen mevlidle anıldı. Pandemi kuralları gözetilerek gerçekleştirilen mevlidde; semaya açılan eller Kur’an-ı Kerim’den okunan ayetler için açıldı, fatiha okunup dualar edildi.

Resim önizlemesi
40 gün önce ebediyete intikal eden Eyüp Aslan, bir yıl önce hayatını kaybeden Zeliha Aslan ve ahirete göçen kızları Semra ve Çiğdem için dua eden mahalle sakinleri, yöre esnafı ve mahalli sanatçılardan Özkan CAN, ASLAN Ailesinin acısını paylaştı.
Huşu içerisinde okunan duaları dinleyen, mevlide katılarak ahirete göçen tüm ölmüşleri için el açan katılımcılar, geçmişi yad edip, merhum Eyüp Aslan ile geçirdikleri anıları tazeleyip, uzun uzun sohbet etme imkanı buldu.

Resim önizlemesi
Aslan ailesi adına taziyeleri kabul eden ailenin büyüğü Yusuf ASLAN; “Bugün burada bir araya gelerek; aramızdan ayrılanları yad ettik. İnsanlar öldüklerinde değil, unutulduklarında ölürler. Acısı ilk günkü gibi taze olan babamız Eyüp ASLAN ile diğer kayıplarımız için, dini ritüel olan mevlid etkinliği gerçekleştirdik. Acılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır. Etkinliğimize iştirak eden herkese teşekkür ederiz” dedi.

Resim önizlemesi