Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserimden biri dediği, Cumhuriyetin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97.yaşı Adana İl Örgütü tarafından coşkuyla kutlandı. Adana milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanları ile yönetim kurulları ve partililerin katılımıyla Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte, İl Başkanı Mehmet Çelebi, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin, İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, Halkçı Liseliler İl Başkanı İlker Şahin Büyük Önder Atatürk'ün anıtına çelenk sundu.

Resim önizlemesi

Atatürk, mücadele arkadaşları ve şehitler anısına saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı söylendikten sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile önceki dönem genel başkanlar Hikmet Çetin, Murat Karayalçın, Altan Öymen’in sesli mesajları dinlendi.

Resim önizlemesi

İl Başkanı Mehmet Çelebi, yaptığı konuşmada “Anadolu ve Rumeli Müdüfaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, Büyük Önder Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. Atatürk ilke ve devrimleri ile II.Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak Atatürk ve mücadele arkadaşlarına, yaşamını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın tam bağımsız Türkiye” dedi.

Resim önizlemesi

BAŞKAN ERDEM CHP’NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Bu arada Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem CHP’nin 97. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katıldı.
Covid-19 salgını dolayısıyla sınırlı katılım ile gerçekleştirilen çelenk töreni, Cumhuriyet Meydanı’nda Chp ilçe başkanlığı tarafından düzenlendi. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP İlçe Başkanı Fikret Cirit,, CHP Gençlik Örgüt Başkanı Onur Kurt, CHP Kadın Kolları Başkanı Öznur Akcan ve CHP Meclis Üyeleri Katılımıyla gerçekleşti.

Resim önizlemesi

CHP’nin 97. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınlayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem mesajında; “Ülkemizde demokrasinin kapılarını açan, Atatürk ilkelerinin savunucusu CHP'nin 97. Kuruluş Yıldönümünü gururla kutluyoruz. Partimiz çağdaş yarınların mimarı, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi, çağdaşlaşma ve ulusal kalkınmanın kalesi, aydınlık bir Türkiye hedefinin yıkılmaz savunucusudur. Kurulduğu günden bu yana ülkemizin bağımsız, laik ve demokratik bir devlet olarak var olması için mücadele yürüten partimiz; milletimizin huzur ve refah içinde yaşayacağı, hukukun egemen olacağı, demokrasinin tüm kurumları ve ilkeleriyle işlediği bir kamu düzeni inşa edilene ve bunun sürekliliği sağlanana dek mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Başta kurucumuz ve büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını şükranla anıyorum" dedi.

Resim önizlemesi