Ceyhan Ticaret Borsası Adana Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde yapılan 4. Çukurova bölgesi iyi uygulamalar platformuna Genel sekreter ve personeliyle birlikte katıldı.
Adana/Mersin il ve ilçe Oda/Borsalarının oluşturduğu ‘’Çukurova Bölgesi İyi Uygulamalar Platformu’’nun 4. Toplantısı Adana Ticaret Odası ev sahipliğinde TOBB Akreditasyon Kurulu Sekreteri Özge Karetepe‘nin de Katılımıyla gerçekleşti.


Akreditasyon sisteminin standartlarının bürokrasiden uzak, kalitenin ve hizmetin değerinin tam olarak ortaya konulmasını sağlayacak yapıda geliştirildiğini ifade eden Karatepe, sistem ile ilgili iyi uygulamaların paylaşılması öneri ve tavsiyelerin değerlendirildiği bu tip buluşmalarında sisteme geliştirilmesine büyük katkı sağladığını ifade etti.


Gelişme ziyaretinde sistemin çalışmasına dair 103 konunun irdelendiğini sıkıntılı alanları dikkatle takip ettiklerini belirten Karatepe, 4. Buluşmada yeni bir puanlama ve değerlendirme sistemi üzerinde çalıştıklarını, yeni düzenlemeyle sistemin eleştirilen yönlerinin büyük oranda ortadan kaldırılacağını söyledi.

Ayrıca yapılan geliştirme ziyaretleri ile denetim ziyaretleri hakkın da paylaşımda bulunarak, denetim ve geliştirme ziyaretlerinin sürelerinin arttırılacağını belirtti.
Toplantının devamında Aycan Ulusun ‘’Medya İlişkileri Yönetimi’’ konusunda sunumunu gerçekleştirdi.Toplantı öneri ve tavsiyeler ile dileklerin istişare edilmesi ardından sona erdi.