VATANDAŞLAR SIKINTLARINI DİLE GETİRDİ

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 1 yıllık aranın ardından Halk Günü uygulamasıyla vatandaşlarla yeniden bir araya geldi. Başkan Soner Çetin’in 6 yıl boyunca aralıksız sürdürdüğü Halk Günü uygulaması son 1 yıldır Covid-19 salgını nedeniyle yapılamamıştı. Pandemi önlemleri alınarak yapılan Halk Gününe sosyal mesafe ve maskeye dikkat edildi.

Resim önizlemesi

En son Halk Gününü 20 Mart 2020 tarihinde yaptıklarını hatırlatan Başkan Soner Çetin, “Birbirimizi özlemişiz. Halk Günü yapamadık ama irtibatı hiç koparmadık. Sen Sor Başkan Cevaplasın uygulaması ve sosyal medya üzerinden her zaman sorunları dinledik, talepleri aldık. Şimdi pandemi önlemleri alarak iki uygulamayı birleştirdik. Halk Günü içerisinde bir yandan da sosyal medyadan gelen soruları cevaplayacağız. Buraya gelemeyen vatandaşlarımız da sorun, şikayet ve önerilerini iletebilecekler” dedi.

Resim önizlemesi

Başkan Soner Çetin, belediye başkanlığından en çok zevk aldığı anların Halk Günleri olduğunu belirterek, “Halkla birlikte olduğum zamanlar mutlu oluyorum” ifadesini kullandı. Pandeminin belediyelerin yükünü artırdığını kaydeden Başkan Soner Çetin, “Ancak pandemi döneminde üzerimize düşeni yaptık. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yemek dağıttık, gıda kolisi dağıtımı yaptık, dezenfekte çalışmalarına ağırlık verdik, yolları ilaçladık. Bunun yanında belediye hizmetlerini de aksatmadan sürdürdük. Bu süre içinde 6’ncı toplu açılışı gerçekleştirdik. Açılışa Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu katıldı. 7’nci toplu açılışa hazırlanıyoruz. Temelini attığımız projeleri tamamlayıp yeniden toplu açılış töreni düzenleyeceğiz” şeklinde konşutu.

Resim önizlemesi

Başkan Soner Çetin, Belediyeevleri Mahallesi sakinlerine de müjde vererek, kentsel dönüşüme yıl bitmeden başlayacaklarını söyledi. Başkan Soner Çetin, konuşmasının ardından vatandaşlardan gelen sorun, şikayet ve talepleri değerlendirdi, sosyal medya üzerinden gelen soruları cevapladı.