ADANA'da  Çukurova Belediyesi'nce bu yıl 2'ncisi düzenlenen Uluslararası  Çukurova Karikatür Festivali, 17-18 Kasım'da karikatür tutkunlarıyla buluşacak.
Türkiye ve dünyanın usta karikatürcülerini ağırlayacak olan 2'nci Uluslararası  Çukurova Karikatür Festivali, 17 Kasım'da Çukurova Belediyesi hizmet binasında imza, sergi ve söyleşilerle başlayacak. Erdoğan Karayel'den  Musa Kart'a,  Cihan Demirci'den Tan Oral'a değin çok sayıda karikatürcünün katılacağı festival, 18 Kasım'da da ödül töreni, sergi ve söyleşilerin yanı sıra  Sunay Akıngösterisiyle sürecek. Festival kapsamında  20 Kasım'da da 'Çizerler okullarda' etkinliği gerçekleştirilecek. Ödül törenine usta karikatürcü  Tan Oral ile birlikte katılacak olan  Cumhuriyet Gazetesi çizeri  Musa Kart, ' Musa Kart Basın Özgürlüğü' ödülünü sunacak.SAYGIN İSİMLER KATILIYOR

Festivalle ilgili basın toplantısı düzenleyen  Çukurova Belediye Başkanı  CHP'li  Soner Çetin, festival yarışmasında  Tan Oral,  Bülent Arabacıoğlu, Hicabi Demirci, Serdar Sayar, Sefa Sofuoğlu, Nuhsal Işın, Ali Raşit Karakılıç ve Mehmet Saygın'ın jüri üyeliği yaptığını anlattı.  Türkiye ve dünyanın saygın karikatürcü, gazeteci-yazar ve sanatçılarını festivalde ağırlayacaklarını anlatan Çetin, "Festivalde sergileri, söyleşileri, gösterileri, sunumları, yarışmaları ve çizim atölyeleri ile müthiş bir program hazırladık. Herkesi, sanatçıları, ressamları, filozofları, resim öğretmenlerini, öğrencileri, kültür-sanat dostlarını bekliyoruz" dedi.

Çukurova'da Karikatür Festivali Heyecanı, System.String[]
Festival bütçesinin de çok kısıtlı olduğunu aktaran Çetin, "Milyonlarca lira harcamadan, çok küçük bütçelerle de çok büyük işlerin yapılabildiğini herkese gösteriyoruz" diye konuştu.