Milliyetçi Hareket Partisi Adana 3. Sıra Milletvekili adayı Cahit Öztok, seçim çalışmaları kapsamında sürdürdüğü ilçe gezilerinin ardından kentin iş dünyasının önemli STK kuruluşlarını da ziyaret ederek Cumhur İttifakına ve Partisi MHP’ye destek istedi. İlk ziyaretini kısa adı AYAMDER olan Adana Yapı Müteahhitler Derneğini ziyaret eden MHP Cahit Öztok, AYEMDER Başkanı Nadir Vurankaya ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından samimi bir şekilde karşılandı. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekili seçimlerine değinen MHP Adana 3. Sıra Milletvekili adayı Cahit Öztok, “Ülkemizin birliğini, dirliğini bozmaya çalışan şer güçlerine karşı oluşturulan Cumhur İttifakı, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Türk siyaset hayatında “Önce Ülkem ve Milletim, sonra Partim” ilkesi çerçevesinde ve demokratik sorumluluk kültürüne bir anlayışla siyaset yapan Milliyetçi Hareket Partisi’nin stratejik hedefi ‘Lider Ülkü Türkiye’nin inşasıdır. Milliyetçi Hareket, Türk Siyaset sahnesinde yer aldığı günden bu yana olduğu gibi gelecekte deTürkiye’nin ve Türk Milletinin bekasının teminatı olmaya devam edecektir” dedi.  AYEMDER Başkanı nadir Vurankaya, MHP adayı Cahit Öztok’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve seçim çalışmalarında başarılar diledi.

İKİNCİ ZİYARET AGİAD’a

MHP Adana 3. Sıra Milletvekili adayı Cahit Öztok, ikinci ziyaretini ise, AGİAD’a gerçekleştirdi. Beraberinde MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı, Milletvekili adayları Ayşe Sibel Ersoy, Yeşim Akkaş, Firdevs Cingözler ve Diren Özgül’ün de hazır bulunduğu ziyarette konuşan MHP’Li Öztok, Cumhur İttifakını anlattı. Öztok, özetle şunları söyledi: “Cumhur İttifakı’nın temel dayanağı da bu anlayışın açık bir tezahürü; 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonraki süreçte oluşturulan ortak millî duruşun, Yenikapı’daki millî diriliş ruhunun ve 16 Nisan 2017 Halkoylamasındaki millî şahlanış şuurunun doğal bir sonucu, “2023 Lider Ülke Türkiye” hedefini gerçekleştirme ülküsüdür.
Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti’nin beka ve birliğini yüksek bir sadakat ve yürekli bir mücadele ruhuyla savunacak, ülkemizin geleceğini millet iradesinden aldığı güçle güvenceye kavuşturacaktır. Cumhur İttifakı; düşmana karşı millî bekayı esas alan ahlakî ve siyasî uzlaşmanın bir mahsulü, Türk milletinin karar ve iradesidir. İhanete ve Türkiye düşmanlarına karşı dirilen millî ruh, Cumhur İttifakı ile Türkiye’yi ileriye taşıyacaktır.
Cumhur İttifakı, Türkiye’yi hür, demokratik ve müreffeh bir geleceğe kavuşturma azmi, Türk milletinin hainlere, işbirlikçilere, Türkiye’nin hasmı küresel güçlere karşı verdiği millî tepkinin adıdır.
Cumhur İttifakı, dünyaya vurulacak Türk mührünün müjdecisi, millî istiklâlin namusu, millî istikbâlin müdafaa ruhu ve nihayet “Millet Aklı”dır. Vatan ve millet sevgisi ile Türkiye’nin onurlu ve huzurlugeleceği ortak paydasında aynı duyguları, hassasiyetleri ve endişeleri paylaşanları, Türkiye’nin teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne güç ve omuz vermeye çağırıyorum.
Türk milletinin birlik ve bekasını esas alan, demokrasinin erdemine inanan, “Tam bağımsız Türkiye” ve barış içinde bir vatan arzulayan herkesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin gücüne güç katmaya davet ediyorum.”
AGİAD Başkanı Halid Milli, MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı ve beraberinde kendilerine ziyarette bulunan Milletvekili adaylarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Adana’nın köklü STK’ları arasında yer alan AGİAD’ın 250’ye yaklaşan üyesi bulunduğunu ifade etti ve 9 üyelerinin siyasi partilerden Milletvekili adayı olduğunu, 3 üyelerinin liste de yer almasını sevinçle karşıladıklarını söyledi. AGİAD Başkanı Milli, tüm Milletvekili adaylarına başarı dilediklerini de sözlerine ekledi.