İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi etkinlik için geldiği Adana'da iftarını Yüreğirli vatandaşlara birlikte yaptı. Atakent Mahallesi 15 temmuz Şehitler Parkı içerisinde gerçekleştirilen iftar programına Bakan Soylu'nun yanı sıra AK Parti Adana Milletvekili ve MYKY Üyesi Tamer Dağlı, İl Başkanı Fikret Yeni, Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ve vatandaşlar katıldı.


Yemekte bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Ramazan'ın güzelliklerini 30 gün boyunca vatandaşlarla paylaştıklarını söyleyerek ''Bugün iftar soframıza katılan ve bizlerle birlikte Ramazan'ın manevi güzelliklerini bizlerle birlikte yaşayan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya teşekkür ediyorum. Önümüzde 24 haziran'da yapılacak olan bir seçim var. İnşallah ülkemiz için çocuklarımız için en güzel sonuçlar olur. Ama şunu açık ve net olarak belirtmekte yarar var. Türkiye AK Parti iktidarı ile çok büyük kazanımlar elde etti. Ama buna rağmen kat edeceğimiz hala çok mesafe var. O yüzden istikrarın ve güvenin devam etmesi için vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. AK Parti'nin ülkemizi nereden nereye getirdiği hepimizin malumudur. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Boş konuşanlara, boş vaatlere vatandaşlarımız inanmasınlar.'' şeklinde konuştu.
İftar programında bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada ülkemizi hainlere teslim etmediklerini ve sadece milletin huzurunda eğileceklerini belirterek ''Türk Milleti komşusunun dertleri ile dertlenen, imamın ezan okumasıyla aynı sofranın etrafında birlikte iftar yapan, mezarına bile sahip çıkan ,feraset sahibi asil ve büyük bir millettir. Bu illet için gece gündüz demeden çalışıyoruz.'' dedi.

MÜCADELEMİZİ YARIM BIRAKMAYACAĞIZ

Soylu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki sosyal hayatı geliştirdiklerini dile getirerek, PKK, FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C gibi terör örgütleriyle mücadeleyi yarım bırakmayacaklarını vurguladı. Soylu, şöyle devam etti: "Huzur birilerine battı dedim ya hatırladınız mı? Huzur birilerine battı. Terörle mücadeleyi yarım bırakacak mıyız? PKK’yı tasfiye ediyoruz, bu mücadeleyi yarım bırakacak mıyız? Birisi ’Kandil’ diyor. Siz rahat edin, kimsenin ruhu duymadan o fesat yuvası da darmadağın edilecek, hiç merakınız olmasın.Ama bilsinler İnce'de, Kılıçdaroğlu'da, Akşener de, Karamollaoğlu da bir araya gelse Selahattin Demirtaş’ı içeriden çıkarmaya güçleri yetmez. Çıksın da yeninden Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşlarımızı tehdit etsin öyle mi? Çıksın da oradaki hayatı zehir zembereğe çevirsin öyle mi? Çıksın da haraçlar yine başlasın öyle mi? Çıksın da çocukları yine dağa götürüp terörist yapsınlar. O günler bitti, o defteri milletimiz kapattı." diye konuştu.

YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Milletimize hizmete edeceğimiz çok işimiz var diyen Soylu seçimi güçlü bir şekilde kazanmanın önemli olduğunu belirterek ''yatırımlarımızın kesintisiz bir şekilde devam etmesi ve 2023,2053 ve 2071 hedeflerine koşarak ulaşmak için güçlü olmalıyız. Bize güç vermenizi, kuvvet vermenizi, dünyanın her tarafındaki mağdur ve mazlumlara uzandığımız gibi artık vesayet sistemini tasfiye ettiğimiz için Türkiye’nin büyümesini, zenginleşmesini, özgürleşmesini, iş alanları açılmasını, parayı faize değil bu ülkenin yarınlarına harcayabilmeliyiz, bunun için sizden güç istiyoruz." şeklinde konuştu.