VALİ DEMİRTAŞ ULUSLARARASI 7. VETERANLAR MASA TENİSİ TURNUVASI’NIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Vali Mahmut Demirtaş, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası 7.Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası’nın açılış törenine katıldı.

Açılış törenine Vali Demirtaş’ın yanı sıra; Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Adana Eski Valisi Mustafa Büyük, Burdur Eski Valisi Şerif Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından folklor gösterisinin yapıldığı törende; ESBAŞ Ceo’su Faruk Güler, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca ve Vali Mahmut Demirtaş birer konuşma gerçekleştirdi.

Vali Demirtaş konuşmasında; böyle bir etkinliğin Adana’da gerçekleşmesinden memnuniyet duyduğunu belirtip ülkenin ve ilin tanıtımına faydalı olacağını ifade ederken ‘’Organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sporculara başarılar diliyorum.’’ dedi.

Gerçekleştirilen plaket töreninin ardından protokol üyelerinin gösteri maçı yapmasıyla hayli renkli sahnelerin yaşandığı turnuvanın açılış töreni maçların başlamasıyla son buldu.
Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı’nda yapılan turnuvaya; aralarında dünyaca ünlü sporcuların da bulunduğu 12 farklı ülkeden 35’i kadın olmak üzere toplam 351 sporcu katılacak.

VALİ DEMİRTAŞ, ‘‘ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ’’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Öte yandan Vali Mahmut Demirtaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü sebebiyle Atatürk Bilim ve Kültür Müzesini ziyaret ederek burada Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünce düzenlenen ‘‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’’ nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış törenine Vali Demirtaş’ın yanı sıra; 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Sergide yer alan fotoğrafları inceleyen Vali Demirtaş; böylesine anlamlı fotoğraflardan oluşan bir serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilemesinin ardından ziyaretini sonlandırdı.