Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada, yarın kent genelinde kuvvetli sağanak beklendiğini, bunun da olumsuzluklara yol açabileceğinin değerlendirildiği belirtildi. Meteorolojiden alınan bilgiler, Adana’nın da yağışlar nedeniyle olumsuz hava koşullarından etkileneceğini gösteriyor.
Mersin Valisi Ali İhsan Su da Twitter'dan "Değerli veliler kıymetli öğrenciler, kuvvetli sağanak yağış ve beraberinde oluşabilecek olumsuzluklar nedeniyle 06.12.2018 Perşembe günü ilimiz genelinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir." şeklinde açıklama yaptı.

sel ve su uyarısı ile ilgili görsel sonucu
Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada ise Mersin'in merkez Toroslar, Yenişehir, Akdeniz ve Mezitli ilçeleri ile Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde aralıklarla devam eden yağışın, gece saatlerinden itibaren şiddetini artıracağı ve Cuma sabahına kadar devam edeceğinin tahmin edildiği kaydedildi.
Adana’da ise yarın (Perşembe) tüm gün olmak üzere Cuma sabahına kadar batı ilçeleri Karaisalı, Pozantı ve Aladağ’da sağanak yağışlar bekleniyor. Bu bölgelerde su baskını tehlikesi söz konusu.. Yüksek yerlerde ise karla karışık yağmur ya da kar şeklinde olacak.