Adana Kozan Kilgen Deresi 2. Kısım Islahı Tamamlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel MüdürlüğüAdana’ya yaptığı yatırımlarla Adana ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Adana ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
Adanailimizde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak Baraj, Gölet ve Sulama tesislerinin yanı sıra Islah çalışmalarıyla da çiftçilerimizi desteklemeye devam ediyoruz.

Resim önizlemesi
Adana’da yapımı tamamlananKozan Kilgen Deresi 2. Kısım işi hakkında yazılı açıklamada bulunan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız; “Adana Kozan Kilgen Deresi 2. Kısım Islahı İşi kapsamında, 1082 metre çift taraflı kargir duvar, 1082 metre çift taraflı duvar üstü korkuluk ve kanal boyunca taban kaplama betonu yapılmışve çalışmalarımız sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.Islah çalışmaların tamamlanmasıyla Kozan ilçe merkezinin taşkın riski azalmıştır.‘dedi.

Resim önizlemesi