Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Adana’ya yaptığı yatırımlarla Adana ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Adana ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Resim önizlemesi

Adana ilimizde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak Baraj, Gölet ve Sulama tesislerinin yanı sıra Islah çalışmalarıyla da çiftçilerimizi desteklemeye ve vatandaşlarımızı olası taşkın zararlarından korumaya devam ediyoruz. Adana-Seyhan TD-8 Drenaj Kanalı Islahı 3. Kısımişinin ihalesinin yapıldığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Adana-Seyhan TD-8 Drenaj Kanalı Islahı 3. Kısımişinin ihale süreci tamamlanmış olup, işin yapım sözleşmesini imzaladık.

Resim önizlemesi

Projenintamamlanması ile Adana İli, Seyhan İlçesi, Kıyı Boyundan başlayarak, Metal Sanayi Sitesi ile Orta Ölçekli Sanayi Sitesi arasından geçen Kamışlı (TD-8 Drenaj Kanalı) Deresi’nin taşkın önleme ve ıslah çalışmalarının yapılması sağlanacaktır. Projenin Adana ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Genel Müdür Yıldız, “Adana-Seyhan TD-8 Drenaj Kanalı Islahı 3. Kısım işi kapsamındaTD-8 Drenaj Kanalında 720 metre uzunluğunda beton ağırlık duvar ile 1 adet yaya köprüsü yapılacaktır. Çalışmaların tamamlanmasıyla Metal Sanayi Sitesi ile Orta Ölçekli Sanayi Sitesinde bulunan işyerleri ve yerleşim yerlerininolası taşkınlardan korunması amaçlanmaktadır.” İfadelerini kullandı.